Ko ņemt līdzi dodoties pārgājienā

  • Kempings

    Attēla resurss - https://pixabay.com/photos/camping-campsite-tents-adventure-3893587/

Publicēts: 15:41 25.01.2023 Pievieno notikumu

Pārgājiens ar teltīm un nakšņošanu ir lielisks veids, kā izklaidēties kopā ar ģimeni un draugiem vai pat vienatnē. Pārgājienos iespējams doties jebkurā laikā, vietā un kompānijā, ņemot vērā, ka ir visi nepieciešamie aksesuāri, piemēram, termosi kafijai un lietas, kas nodrošinās drošu un ērtu laiku pie dabas.

Lielākajā daļā kempingu, kas paredzēti teltīm ir piknika galds, vieta, kur novietot automašīnu, un vieta, kur uzcelt telti. Daudziem ir arī koplietošanas vannas istabas un tekoša ūdens. Kas ir 21. gadsimta neatņemama sastāvdaļa. Tāpēc, nakšņošana teltīs var būt ļoti baudāma un ērta nodarbe, neskatoties uz to, ka jāguļ ārā.

Tomēr, lai nakšņošana teltī būtu jautrs pasākums, ir nepieciešams somā salikt visas nepieciešamās lietas, kas varētu noderēt.

Ieteikumi, kas būtu jāņem līdzi dodoties pārgājienā un nakšņojot teltīs:

Telts

Telts var šķist pašsaprotama lieta, kura jāņem līdzi, taču pirms telts iepakošanas, noteikti jāpārliecinās vai visas sastāvdaļas, piemēram, kociņi, ir iepakoti. Teltij nav obligāti jābūt ļoti dārgai, ja nakšņosiet siltajā sezonā un pārgājienos dodaties vien pāris reizes gadā. Tomēr, ja esat ieplānojis nakšņot teltī aukstākā sezonā vai sodieties kalnos, tad noteikti nepieciešams ieguldīt labākā un kvalitatīvākā teltī, kas pasargās no aukstuma.

Guļammaiss

Guļammaiss ir viens no svarīgākajām lietām, ko nepieciešams paņemt līdzi, dodoties pārgājienā. Guļammaiss ir viegls, ērts un ļaus saglabāt ķermeni siltu visas nakts garumā. Tāpat kā ar telti, ja nakšņošana dabā notiek vasarā, tad nav nepieciešams ieguldīt dārgā un profesionālā guļammaisā, tomēr, ja plānojat dodiet ekstrēmākā pārgājienā, tad noteikti iegādājieties atbilstošu aprīkojumu.

Ugunskura starteris

Ugunskurs ir absolūti nepieciešama lieta ikvienā pārgājienā, kas ļauj sasildīties, pagatavot gardu ēdienu un ap ugunskuru vienmēr raisās interesantākās sarunas. Kempinga vietās bieži vien būs sagatavota malka un ierīkota ugunskura vieta, tomēr, ja nakšņosiet kādā citā vietā, kur nav ierīkota speciāla vieta ugunskuram, tad to iespējams uztaisīt pašiem. Meži ir pilni ar malku un iekuriem, tomēr, vienmēr vajadzētu līdzi paņemt šķiltavas vai sērkociņus.

Kabatas nazis

Kabatas nazis vai daudzfunkcionāls instruments, piemēram, Šveices armijas nazis, vienmēr noderēs, doties pārgājienos. Tie ir ļoti universāli un tos var izmantot dažādām vajadzībām, tostarp telts remontam, pārtikas krājumu atvēršanai un iekuru izveidei.

Ēst gatavošanas komplekts

Vienmēr nepieciešams paņemt līdzi gatavošanas komplektu, kas paredzēts kempingam, lai varētu baudīt karstas un gardas maltītes pie ugunskura. Pārtikas termosi ir lieliski piemēroti pārgājieniem, jo tie saglabā pārtiku siltu ilgstoši un tos var izmantot, lai baudītu maltīti.

Apgaismojums

Kempings parasti ir blakus kādam ezeram, meža ielokā, tālu no pilsētas, tāpēc, bez apgaismojuma. Svarīgi ir paņemt līdzi lukturīšus un kādu apgaismojuma veidu, lai apkārtne būtu redzamāka arī diennakts tumšajā laikā.

Pirmās palīdzības komplekts

Pats par sevi saprotams, ka labi aprīkots pirmās palīdzības komplekts ir būtisks kempingam vai jebkuram pārgājienam. Ir iespējams iegādāties jau pilnvērtīgi izveidotu pirmās palīdzības komplektu, kā arī, ikviens var pats izveidot savu aptieciņu, ko paņemt līdzi.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv