Ko vilkt mugurā uz darba interviju?

  • Ko vilkt mugurā uz darba interviju?

Publicēts: 12:36 21.09.2020 Pievieno notikumu

Darba intervija ikvienam ir svarīgs solis dzīvē. Ejot uz darba interviju mēs vēlamies sevi parādīt no vislabākās puses. Jauna darba meklējumos ir svarīga ne tikai mūsu līdzšinējā pieredze, CV un portfolio, bet arī pirmais iespaids. Atstāt neaizmirstamu pirmo iespaidu uz mūsu darba devēju visvieglāk, protams, ir ar ārējo izskatu. Tieši tāpēc ir svarīgi zināt un saprast, ko vilkt un ko nevilkt mugurā uz darba pārrunām, lai spētu sevi noprezentēt no vislabākās puses. Style24.lv ir apkopojuši svarīgākos stila noteikumus, kas būtu jāievēro, dodoties uz darba interviju!

Mūsu ārējais izskats, dodoties uz darba intervijām, var būt dažāds, balstoties uz to, kāds ir vēlamais darba amats, uz kuru pretendējam, un kāda ir darba vide konkrētajā vietā. Striktas vadlīnijas, kā ģērbties uz darba pārrunām, nav. Tomēr ir jāņem vērā pāris ieteikumi, un jāizvērtē, kas tieši būtu labākais, ko vilkt uz savu darba interviju. Jāatceras, ka ārējo izskatu veido ne tikai mūsu apģērbs, aksesuāri, frizūra, smaržas, meikaps, bet arī pīrsingi un tetovējumi.

Iegūsti vairāk informācijas par uzņēmumu

Pirms doties uz darba interviju būtu svarīgi ievākt pamatinformāciju par uzņēmumu, kurā vēlies strādāt. Kāda ir uzņēmuma darba vide – vai ikdienas darbs būs lietišķs vai tas būs vairāk brīvāks? Uz lietišķāku amatu apģērbam vajadzētu būt zolīdam - ne pārāk spilgtas krāsās, ne pārāk īss apģērbs. Noteikti vajadzētu (vismaz uz darba interviju) aizklāt savus tetovējumus un izņemt redzamos pīrsingus. Svarīgi būtu apģērbā iekļaut krāsas, kuras ietilpst uzņēmuma zīmolā. Izmantojiet to kā mazo trumpi, izvēloties līdzīgas krāsas apģērbu vai aksesuāru. Vēl ir būtiski nevilkt apģērbu, uz kura ir izteikti uzdrukāti logo. Nereti neapzināmies, bet varbūt tieši Tava izvēlētā apģērba zīmols ir tiešais konkurents uzņēmumam, kurā vēlaties strādāt.

Ko vilkt mugurā sievietēm?

1. Blūze

Aizpogājamas blūzes ir klasika, ar kuru nekad nevar aizšaut greizi. Melna, balta, rozīga vai pasteļtoņu krāsā – derēs jebkura! Arī spilgtas krāsas blūzes nav sliktas. Sakombinē ar tumšas krāsas svārkiem vai biksēm, un tu izskatīsies lieliski! Esi radoša arī auduma izvēlē – zīds, kokvilna vai sintētika - tam īsti nav nozīmes, galvenais, lai jūties ērti. Centies izvairīties no pārāk caurspīdīga auduma, kas var radīt nepareizu priekšstatu par Tevi. Pie blūzēm labi izskatās kaklarota, bet to jāizvēlas pieticīgu un neuzbāzīgu, lai koptēls izskatītos profesionāls.

2. Žakete

Žakete ir neatņemama lietišķa stila apģērba sastāvdaļa ne tikai vīriešu, bet arī sievietes drēbju skapī. Tā Tev noderēs bieži, gan darba intervijā, gan vēlāk, pārstāvot uzņēmuma intereses. Žaketes lieliski sader gan ar auduma biksēm, gan svārkiem. Krāsu kombinācijas var būt dažādas un ne vienmēr žaketes krāsai vajag sakrist ar svārkiem vai biksēm. Tumši zila, melna, pelēka vai krēmkrāsas žakete būs pareiza izvēle.

3. Kleita

Arī kleita ir lieliska izvēle pirmajās darba pārrunās. Svarīgi, lai kleita ir vienkrāsaina, ar aizsegtiem pleciem, ne pārāk īsām piedurknēm un vismaz līdz ceļgaliem. Vēlams, lai kleita neplīvotu, tādā veidā ieturot lietišķu un ieturētu stilu. Pie spilgtākas krāsas kleitām jāizvēlas pieticīgāki aksesuāri un kurpes, kas kleitu neizceltu vēl vairāk. Gaumīga kleita teicami prezentēs jūsu gaumes izjūtu, atstājot labu iespaidu.

4. Kurpes

Izvēloties kurpes, jāņem vērā daži pamatnosacījumi. Krāsa – melna vai brūna. Tām jābūt ar slēgtu purngalu un zemu papēdi. Šādas kurpes būs piemērotas jebkurām lietišķām sarunām, tai skaitā arī darba pārrunām. Būtiski, lai kurpes nav netīras un bojātas, un tajās jūties ērti. Noteikti izvairies no iešļūcenēm, botēm vai kurpēm ar pārāk augstu papēdi.

Ko vilkt mugurā vīriešiem?

Vīriešu mode, atšķirībā no sievietēm, ir mazāk mainīga. Tā pieturas pie vairākiem tradicionāliem apģērba gabaliem, kas vienmēr būs klasiski un eleganti. Nav nepieciešams tērēt lielu naudu dārgiem, modīgiem uzvalkiem un krekliem. Ir nepieciešami vien pāris lietas, kas ārējo izskatu radīs pievilcīgu jebkurā darba intervijā, atliek tikai atrast īsto apģērba kombināciju.

1. Žakete

Vīriešu garderobe nav iedomājama bez žaketes. Žakete lieliski piestāvēs koptēlam, dodoties uz darba interviju un citiem lietišķiem pasākumiem. Žakete lieliski saderēs ne tikai ar auduma biksēm, bet arī ar klasiskiem, neplēstiem, vienkrāsainiem džinsiem. Krāsu ziņā nevajadzētu aizrauties ar spilgtām krāsām. Melna, tumši zila, pelēka vai krēmkrāsas žakete būs pareiza izvēle. Izvēlies to, kura vislabāk piestāv Tev, kā arī sader ar izvēlētajām biksēm.

2. Svīteris un krekls

Vēl viena klasiska apģērbu kombinācija, kuru vilkt uz darba pārrunām ir svīteris un krekls. Svīteri svarīgi izvēlēties pieguļošu un ne pārāk platu, toties kreklu izvēlēties ar stingru apkakli, kura lieliski izskatīties ārpus svītera. Arī šeit ir būtiski svīteri izvēlēties vēsās krāsās – pelēku, tumši zilu vai melnu, toties kreklu vislabāk izvēlēties baltā krāsā.

3. Kurpes

Izvēloties apavus, jāņem vērā tikai trīs būtiski pamatprincipi. Pirmkārt, apavus izvēlies melnus vai brūnus. Otrkārt, tiem jābūt tīriem un nebojātiem. Treškārt, apavus būtu svarīgi izvēlieties klasiskus, ar mazu papēdi. Tāpat, noteikti vajadzētu izvairīties no sporta apaviem vai citiem ielas apaviem.

4. Aksesuāri

Mūsdienās kaklasaite vairs nav obligāta un dodoties uz darba pārrunām drīksti to arī nevilkt. Tomēr, ja izdomā vilkt kaklasaiti, to vēlams izvēlēties vienkrāsainu, kā arī izvairīties no spilgtiem toņiem. Plata vai šaura kaklasaite – tas atkarīgs no tavas miesas būves. Platāka miesas būves vīriešiem labāk izskatās platas kaklasaites, toties šaurākas miesas būves vīriešiem šauras kaklasaites.

Izvēloties jostu, tai jāpieskan pie kurpēm, attiecīgi, melnai jostai pie melnas krāsas kurpēm, bet brūnai jostai ar brūnas krāsas kurpēm. Jostu izvēlē labāk pieturēties pie ādas tipa jostām, bez liekiem metāla elementiem.

 Lai arī tagad modē ir nevilkt zeķes, tomēr, dodoties uz darba interviju, tās ir obligātas! Galvenie pamatnosacījumi – zeķēm jābūt pietiekami garām un tās nedrīkst atklāt kājas kailumu. No sirds ceram, ka kāds no šiem padomiem noderēs arī Tev! 

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv