Konferencē “Rīga: Tukša telpa + Radošās industrijas = Radoša vietrade?” spriedīs par tukšo ēku radošu attīstību

  • Konferencē “Rīga: Tukša telpa + Radošās industrijas = Radoša vietrade?” spriedīs par tukšo ēku radošu attīstību

Publicēts: 10:27 13.10.2017 Pievieno notikumu

Laika posmā no 9. līdz 15. oktobrim visā Latvijā jau tradicionāli norisinās Radošās darbības nedēļa radi!, kas aicina uz virkni dažādiem interaktīviem kopā radīšanas, darīšanas, domāšanas un strādāšanas semināriem, lekcijām, diskusijām un citām radošām aktivitātēm. Pirmie radi!2017 ieskandinošie pasākumi aizvadīti jau iepriekšējā nedēļā, taču tieši šonedēļ norisinās Radošās darbības nedēļas centrālie notikumi, tostarp arī konference un radošā darbnīca “Rīga: Tukša telpa + Radošās industrijas = Radoša vietrade?”, kas gaidāma 12. un 13. oktobrī, K.K. fon Stricka villas telpās.

 

Radošās darbības nedēļas radi! 2017 ietvaros konference un radošā darbnīca savedīs kopā nozares viedokļu līderus, ekspertus, praktiskos darbiniekus, attīstītājus un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus no Latvijas, Vācijas, Dānijas un Francijas, kuri prot novērtēt tukšu ēku potenciālu un saskatīt teritorijas plānojumu un atbalstu radošām industrijām kā iespēju jaunam sākumam un Rīgas ekonomiskai attīstībai. Konference kalpos arī kā starptautiska pieredzes apmaiņas platforma un tās ietvaros paredzēts prezentēt un apspriest veiksmīgu projektu piemērus, kas īstenoti Rīgā, kā arī citās Eiropas valstīs. Seminārs tiek organizēts arī sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas starptautiskajiem partneriem no projekta NXT-CREATIVES. Šī projekta mērķis ir veicināt jauno mākslinieku starptautisku apriti un biznesa prasmes, veicinot radošu biznesa inkubatoru attīstību.


Dažādu jomu pārstāvji un eksperti šo ceturtdien no plkst. 11:00 visas dienas garumā klātesošajiem piedāvās pārdomas raisošus inovācijas ieteikumus, kā arī apspriedīs esošos izaicinājumus un iespējas. Pasākuma ievaddaļā uzstāsies
 "Rīgas pilsētas arhitekta birojs" direktors un Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis un biedrības “Free Riga” pārstāvis, kopā strādāšanas telpas "Birojnīca" dibinātājs Mārcis Rubenis, kuri runās par pamesto ēku attīstības jautājumu jaunuzņēmumu un radošo industriju kontekstā, bet jau pēc tam dzirdēsim Kultūrpolitikas departamenta Radošo industriju nodaļas vadītājas Lilitas Sparānes lekciju par Latvijas radošo industriju potenciālu.

 

Turpinājumā uzstāsies pasākuma viesis no Vācijas, telpisko stratēģiju biroja Belius Foundation valdes priekšsēdētājs Andreass Krūgers (Andreas Krüger), kurš paudīs savu viedokli par to, kas ir vissvarīgākais, atjaunojot tukšās telpas radošajām nozarēm, jaunuzņēmumiem un kultūras industrijas pārstāvjiem, minot veiksmīgus piemērus un metodes. Savukārt jau uzreiz pēc tam klātesošo uzmanībai tiks piedāvāta Aarhus pašvaldības tehnoloģiju un vides nodaļas Urban Innovation (Pilsētvides inovācijas) nodaļas vadītāja Maikla Troelsena (Michael Troelsen, Dānija) prezentācija par tēmu “Radošuma un uzņēmējdarbības noteicošā loma pārtrauktās kravas dzelzceļa stacijas pārveidošanā dinamiskajā pilsētas teritorijā”.

 

Dienas otrajā daļā sekos École Supérieure d'Art et Design de Saint-Étienne universitātes pasniedzējas Kamillas Vilainas (Camille Vilain, Francija) prezentācija par pilsētas mērogu izaicinājumu tēmu, bet kā pēdējais ekspertu lekciju ciklu noslēgs Hanss Gerds Nottenbūms (Hans-Gerd Nottenboom), Videi draudzīgu un sociāli atbildīgu tehnoloģiju savienības direktors no Vācijas, kurš runās par kooperatīvu pieeju radošo telpu vadīšanā. Savukārt pasākuma izskaņā gaidāmas ārvalstu ekspertu un Gvido Prinča radošās diskusijas, ko noslēgs iedvesmojoša grupu tūre uz diviem no Rīgas radošajiem rajoniem Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas projektu vadītāja Jāņa Gailīša vadībā. Bet jau rītdien, 13. oktobrī, visi radošo darbnīcu dalībnieki kopīgi strādās pie dažādām Rīgas attīstības stratēģijām, prezentējot savas inovatīvās idejas.

 

Ikviens interesents vēl var pieteikt dalību seminārā, aizpildot elektronisko anketu šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfPTOG97FDlpwNDOASD_PWqJPYd-fonJnZdI-x-Diu07ex2Eg/viewform?c=0&w=1. Semināru radi!2017 nedēļas ietvaros organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Mākslas akadēmija, Gētes institūts Rīgā un Dānijas Kultūras Institūts Latvijā; to atbalsta Eiropas Mākslu institūciju līga (ELIA) un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Pasākuma norises valoda – latviešu/angļu.

 

Pilns Radošās darbības nedēļas pasākumu kalendārs ar plašākiem aprakstiem un pieteikšanās saitēm pieejams mājas lapā http://www.radilatvija.lv/lv/notikumi. radi!2017 jaunumiem iespējams sekot līdzi arī sociālajos tīklos Facebook, Twitter un YouTube. #radilv. radi!2017 publicitātes materiāli pieejami mediju mapē: http://ej.uz/radi_mediju_mape.


Radošās darbības nedēļas radi! iniciatori:
Kultūras ministrija un Britu padomes pārstāvniecība Latvijā. Stratēģiskie partneri: Ziemeļu Dimensijas Kultūras partnerība, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Dānijas Kultūras institūts, Francijas institūts, Gētes institūts Latvijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Mākslas akadēmija. Pasākumu partneri: Ziemeļu Ministru padome Latvijā, Dānijas Vēstniecība Latvijā, Frīdriha Eberta fonds, Ekonomikas ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ārlietu ministrija, Valsts kanceleja, Valsts administrācijas skola, Latvijas Institūts, Rīgas pilsētas arhitekta birojs, radošo industriju platforma FOLD, Rīgas plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions, Radošo industriju biznesa inkubators, Latvijas Mūzikas eksporta biedrība, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Universitāte, Creativity Lab, The Red Jackets, Design Elevator, Urban Institute, NP Properties (Sporta 2), Biļešu serviss, Sociālās uzņēmējdarbības asociācija, Valmieras pilsētas dome, Valmieras Attīstības aģentūra, Liepājas pilsētas dome, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas biznesa inkubators u.c.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv