Lai dārzs sniegtu izcilu baudījumu

  • Lai dārzs sniegtu izcilu baudījumu

    https://www.10best.com/interests/explore/10best-beautiful-rose-gardens/

Publicēts: 11:22 11.04.2023 Pievieno notikumu

Tiklīdz mūsu platuma grādos kļūst kaut nedaudz siltāks, sapņošana par skaistu, ērtai atpūtai labiekārtotu dārzu pārtop aktīvā rīcībā. Tas, ko iepriekš esam aplūkojuši dažādos ceļvežos un katalogos vai pārbaudījuši tuvāko cilvēku dārzos, nu ir steidzami ieviešams pašu teritorijā, jo āra atpūtas sezona nav īpaši gara. Parunāsim par dažām lietām, kas noteikti uzlabos dārza kopējo veidolu un arī palīdzēs to izbaudīt.

Sauļošanās zvilnis - saules staru un dārza skaistuma baudīšanai

Atkarībā no ģimenes sastāva, jums varbūt nāksies izveidot laukumiņu bērnu rotaļām ar smilšu kasti un citām lietām, kas nepieciešamas bērnu atpūtai. Ja esat vīteņrožu vai citu kāpelējošu augu cienītājs, jūs sapņojat par rožu arkām un pergolām, kas apaudzētas ir jūsu mīļākajiem augiem. Šajā vīzijā noteikti ievietojies ērts sauļošanās zvilnis, kurš jums ļauj to visu izbaudīt. 

Sauļošanās zviļņus varam izvēlēties ļoti plašās variācijās, kur pārsteigt var gan dizains, gan izmantotais materiāls. Kvalitatīvs un stilīgs sauļošanās zvilnis mūsdienās visbiežāk ir apvilkts mīkstu tekstilēnu, tādējādi padarot to par ideāli piemērotu izmantošanai piemājas dārzā vai pat kempingā. Tam nekaitē arī ūdens, tādēļ sauļošanās zvilnis bieži atrod vietu pie baseina vai cita ūdens rezervuāra.

Pēc vēlēšanās sauļošanās zviļņus jūs varat iegādāties gan ar metāla, gan masīvkoka rāmi. Patlaban dizaineri un ražotāji visbiežāk izmanto rotangpalmas pinuma imitācijas apdari, kas harmonē ar vidi un ir ārkārtīgi viegli kopjama. Sauļošanās zvilnis parasti ir regulējams vairākos leņķos, lai ikviens var baudīt atpūtu sev visērtākajā veidā. Ja rāmim izmantots koks, tas ir izturīgs un apstrādāts ar eļļu. Sezonas beigās jums tikai jāpārliecinās, ka sauļošanās zvilnis netiek atstāts zem klajas debess. 

Rožu arkas un pergolas - skaistumam un funkcionalitātei

Dārza pergolas, arkas un špaleras ir ļoti funkcionāli dārza elementi, turklāt tie palīdz dārzam izskatīties daudz elegantākam un šarmantākam. Pagalmā, dārzā vai pat terasē novietota pergola palīdz risināt vairākus svarīgus jautājumus. Protams, to primārais uzdevums ir balstīt jūsu lolotās rozes vai citus kāpelējošos augus. Pergolas jūs varat izmantot arī dažādu kastu, konteineru, un citu priekšmetu novietošanai, un tas palīdz teritorijai uzturēt daudz sakoptāku izskatu. Tā kā dārzu veidošanas tradīcijas Latvijā ir visai senas, rožu kopšanas tēma dažādos portālos tiek aktualizēta visai bieži

Kombinējot vienkāršas pergolas vai iegādājoties uzreiz īpašu stūra pergolu, jūs iegūstat lapeni ar vietu pasēdēšanai, kas ir ļoti svarīgi pārāk saulainās un karstās dienās. Dārza pergolas parasti ir izgatavotas no kvalitatīva priedes (vai egles) koka. Materiāls ir impregnēts un tādējādi pasargāts no mikroorganismu iedarbības. Neatkarīgi no tā, vai jūs izvēlaties metāla vai koka arkas, tās ir stabilas un izturīgas, tādējādi jūsu augiem ir drošs atbalsts un dārzs iegūst dizainiski elegantu un košu akcentu.

Nevienu dārza kopēju vai apmeklētāju neatstāj vienaldzīgu dārza arkas. Tās vienmēr rada romantisku noskaņu, vedina uz pārdomām un iedvesmo. Pārsvarā gadījumu dārza arkas ir dārza centrālā vieta, kam cauri ved izkopti celiņi. Ražotāji cenšas uzminēt visas pircēju vajadzības, tādēļ veikalu piedāvājumā ir gan parastas dārza arkas, gan ar iestrādātām špalerām. Ja esat iegādājušies citu dārza arku agrāk vai pat radījuši paši, ir iespēja špaleras nopirkt atsevišķi un sakombinēt tās ar jau esošajām konstrukcijām.

Ja nepieciešams, jūs varat savā īpašumā iegūt arī dārza arku vai pergolu ar vārtiem vai pat pergolu ar puķu kastēm un soliņiem. Pieejamas arī glītas špaleras ar jumtiņu un puķu kastēm vai plauktiņiem. Košumdārzu kopšanas kultūra nemitīgi pilnveidojas, un šajā procesā piedalās gan paši dārzu veidotāji, gan arī dizaineri, ražotāji un tirgotāji.

Kategorijas: Cits;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv