Lai pavasarī orhideju zari pilni ziedu! Eksperte dalās "trikos", kas palīdzēs augam uzziedēt no jauna

  • Lai pavasarī orhideju zari pilni ziedu! Eksperte dalās "trikos", kas palīdzēs augam uzziedēt no jauna

Publicēts: 09:52 14.03.2022 Pievieno notikumu
Orhidejas ir viens no biežāk audzētajiem telpaugiem, jo tās ilgi zied, un, ja tiek pareizi aprūpētas, var uzziedēt atkāroti neskaitāmas reizes. Britu telpaugu eksperte Keita Lindlija dalās ar padomiem, lai pavasarī orhidejas priecētu ar kupliem ziediem. 
Kad orhideja nozied, tā nonāk stadijā, ko sauc par “miera stāvokli”. Sākumā var šķist, ka telpaugs ir miris, bet tā nav. Šis miera posms ir atpūtas periods, kurā augam ir laiks aizstāt barības vielas, kas tika izdalītas ziedēšanas procesā. Šis “miera posms” parasti ilgst vairākus mēnešus, pēc tam orhidejai būs enerģija atkal uzziedēt. Tomēr dažreiz orhidejām ir vajadzīga palīdzība šajā procesā, un tām ir nepieciešama vēl lielāka uzmanība nekā iepriekš.
“Tāpat kā daudziem augiem, arī orhidejām ļoti svarīga ir saules gaisma, taču būtiski augu novietot netiešos saules staros vai pat pusēnā. Protams, ēnā augs neuzziedēs, bet miera periodā to droši var novietot tālāk no loga,” stāsta telpaugu eksperte Keita Lindlija.
Tāpat viņa iesaka augu nepārliet. Lai gan orhideju dabiskā vide ir tropi un tām vajag daudz mitruma, jāseko līdzi, lai augsne būtu mitra, bet ne slapja un pārmirkusi. “Orhidejas ir uzņēmīgas pret sakņu puvi. Ja tās mērcēsiet, agri vai vēlu augs aizies bojā,” uzsver eksperte.
Auga pārstādīšana tikai pie galējas nepieciešamības. Gaisa saknes ir orhideju mulsinošākā daļa, un dažiem nepieredzējušākiem puķkopjiem pat var šķist, ka pārstādot tās noteikti jāiedabū podiņā. Tā būtu kļūda, orhidejas nevajag lieki kustināt!
“Pavasaris ir laiks, kad varam sākt lietot arī mēslojumu, lai nodrošinātu orhideju augsni ar nepieciešamajām uzturvielām. Parasti lielākajai daļai orhideju optimālai augšanai nepieciešams slāpekļa, fosfora un kālija maisījums, tāpēc ieguldiet specializētā augu barībā, kas var nodrošināt perfektu līdzsvaru. Katru reizi laistīšanas reizē vienkārši pievienojiet piecus līdz 10 pilienus mēslojuma uz puslitra ūdens,” piebilst eksperte.
Kategorijas: Cits;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv