LALIGABA balvas 2023

  • LALIGABA balvas 2023

Publicēts: 11:17 03.05.2023 Pievieno notikumu
Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir gada nozīmīgākais notikums literatūras nozarē Latvijā. Tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par gada izcilākajiem darbiem.

Atjaunotajā Rīgas Cirka ēkā 28.aprīlī norisinājās Latvijas Literatūras gada balvas 2023” pasniegšanas ceremonija, kuras laikā tika noskaidroti laureāti 2022. gadā izdoto grāmatu vidū, sveikti Mūža balvas un speciālbalvu ieguvēji. Laureātiem tika pasniegtas LALIGABA lampas, kā arī piešķirtas naudas balvas.

·           Par labāko nominācijā “Labākais dzejas darbs” atzīts Ivara Šteinberga dzejas krājums “Jaunība”, kas nācis klajā apgādā “Neputns”;

·           Kā “Labākais prozas darbs” balvu saņēma  Osvalda Zebra romāns “Mežakaija”, kuru izdevusi izdevniecība “Dienas grāmata”.

·           Nominācijā “Labākais atdzejojums latviešu valodā” balvu ieguva Jana Vērdiņa krājuma “Melnās pārslas” atdzejojumu no vācu valodas. Šo darbu izdevis apgāds “Neputns”. Savukārt par labāko prozas tulkojumu atzīts Daces Meieres no lietuviešu valodas  tulkotais Donalda Kajoka romāns “Ezers un citas to pavadošās personas”. Izdevusi Latvijas Rakstnieku savienība.

·           Nominācijā “Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem” par labāko atzīts Kristīnes Ulbergas darbs “Kas mammai somā?”, izdevējs “Zvaigzne ABC”.

·           Nominācijā “Spilgtākā debija” balvu saņēma Toms Deimonds Barvidis par darbu “Zaļā Dzīle”, ko izdevusi “Dienas Grāmata”.

·           Nominācija “Spilgtākais darbs literatūrzinātnē” šogad pasniegta pirmo reizi, un to saņēma atzīts Benedikta Kalnača “Pavērsiens. Rūdolfs Blaumanis latviešu un Eiropas literatūrā”, ko izdevis Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, savukārt speciālbalva tika piešķirta Ievai Lešinskai par izdotajiem Eduarda Veidenbauma atdzejojumiem angļu valodā, ko izdevis apgāds “Neputns”.

·           Mūža balva par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas literatūrā piešķirta tulkotājai Elgai Saksei.

·           Lasītāju balva tika Arnim Koroševskim par apjomīgo monogrāfiju “Lielais noliedzējs”, ko izdevusi “Dienas grāmata”.

Apsveicam visus laureātus un vēlam neapstāties pie saviem sasniegumiem!

Kategorijas: Kultūra;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv