Lembergs neredz ieguvumus no iespējamas pilsētas un novada apvienošanās

  • Lembergs neredz ieguvumus no iespējamas pilsētas un novada apvienošanās

Publicēts: 17:32 18.03.2019 Pievieno notikumu

Ventspils jau pašlaik ir daudzu pakalpojumu saņemšanas centrs Ventspils novada iedzīvotājiem, un pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs neredz, ka pilsētas un novada pašvaldību iespējamā apvienošana nesīs kādus ieguvumus.

Lembergs preses konferencē atgādināja, ka pilsēta ir administratīvais, kultūras, sporta, veselības un transporta pakalpojumu centrs novada iedzīvotājiem, tāpat novads pilsētas muzejā rīko Pagastu dienu. Iedzīvotāju skaits Ventspilī esot trīsreiz lielāks nekā novadā, un "novada cilvēki labāk zina savas problēmas nekā pilsētnieki".

"Neredzu ieguvumus," iespējamo apvienošanos komentēja pilsētas mērs, apgalvojot, ka vēl jāuzklausa arī novada vadības viedoklis.

Domes priekšsēdētājs arī pauda, ka teritoriālās reformas mērķis ir mazo lauku skolu likvidēšana, liekot novadu bērniem braukt uz mācībām pilsētās, kas, viņaprāt, nav pareizi. Valdībai jārēķinās, ka, piemēram, Ventspils novadā iedzīvotāju blīvums ir seši cilvēki uz vienu kvadrātkilometru, un tas nekad nesasniegs 100 cilvēkus uz kvadrātkilometru, kā tas ir Pierīgā, uzskata Ventspils mērs.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotais likumprojekts par Administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu paredz to īstenot līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām 2021. gadā.

Jauna Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likuma izstrāde un iesniegšana Ministru kabinetā paredzēta līdz 2019. gada 1. decembrim. Plānots, ka Saeimā likums tiks pieņemts līdz 2020. gada 1. jūnijam.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv