Logu mazgāšanas robots Jūsu mājai

  • Logu mazgāšanas robots Jūsu mājai

Publicēts: 12:45 21.03.2022 Pievieno notikumu

Diez vai var sastapt daudz cilvēku, kuriem patīk mazgāt logus. Process ir ilgs un darbietilpīgs, jo īpaši, ja tie ir modernie panorāmas logi. Turklāt kārtīgi noslaucīt putekļus, sniega un lietus atstātos pilienus vēl jāmāk. Nerunājot par bīstamību, ar kuru saskaras augstāko stāvu iemītnieki. Visu šo iemeslu dēļ lielākā daļa cilvēku pievēršas logu mazgāšanai vien 1-2 reizes gadā, kad vairs „nav kur sprukt”. Arī laika trūkums ikdienas skrējienā te nospēlē savu lomu. Atrisina šo problēmu viens no noderīgākajiem pēdējā laika jauninājumiem sadzīves iekārtu tirgū - logu mazgāšanas robots. Ar šādu iekārtu varēsiet mazgāt stiklus daudz biežāk, būtībā pēc pirmās nepieciešamības: kad tie apputējuši vai pamatīgs lietus gāziens atstājis savas pēdas. Rezultātā Jūs priecēs sakoptāka, gaišāka, omulīgāka māja ne tikai pēc pavasara ģenerāltīrīšanas, bet katru dienu.

Vai tiešām robots veic mazgāšanu patstāvīgi un kvalitatīvi?

Robotizēts logu tīrītājs pārvietojas pa stiklotu virsmu patstāvīgi, bez lietotāja dalības. Tā darbības princips atgādina roku darbu – pārvietojoties, iekārta imitē cilvēka kustības logu mazgāšanas laikā, līdz stikls kļūst tīrs un iegūst pievilcīgu spīdumu.

Tiesa, šo to Jums tomēr vajadzēs izdarīt. Vispirms, sagatavot iekārtu darbam. Vajadzēs piesūcināt mikrošķiedras salveti ar tīrīšanas līdzekli vai arī ieliet līdzekli speciālā robota rezervuārā (atkarībā no modeļa), piestiprināt salveti pie robota, pielikt iekārtu pie loga un palaist. Mikrošķiedras salvetes jau ietilpst komplektācijā, daži ražotāji pievieno arī speciālus tīrīšanas līdzekļus. Taču praksē var lietot jebkādus tīrīšanas līdzekļus pēc Jūsu izvēles – stikliem, universālos u.c. Izņēmums, - ja to nepieļauj garantijas noteikumi. Pēc mazgāšanas sesijas beigām vajadzēs vēl pārslaucīt logu stūrus, jo konstruktīvo īpatnību dēļ tīrītājs nevar tiem piekļūt. Kopumā šie sagatavošanās un stūru sakopšanas darbi aizņem dažas minūtes laika.

Ko ietekmē robotu konstrukcijas un formas īpatnības?

Ja esat apņēmies iegādāties sev robotizētu tīrītāju un jau papētījāt piedāvājumu, noteikti ievērojāt, cik daudzveidīgs ir sortiments. Primāri jāizvēlas nepieciešamo tīrītāja konstrukciju un formu, jo no tām ir atkarīgas iekārtas darba spējas. 

Pēc konstrukcijas roboti iedalās magnēta un vakuuma modeļos. Pirmie stiprinās no abām stikla pusēm ar magnētiem. Tādi mazgātāji izceļas ar augstu darba efektivitāti, taču ierobežotu pielietojumu - tikai logu mazgāšana. Turklāt jāraugās, cik bieziem stikliem paredzēta iekārta. Visbiežāk darba diapazons ir no 5 līdz 28 mm. Praktiski tas nozīmē, ka ne visiem logiem šāda konstrukcija būs piemērota. Piemēram, divkameru stikla pakešu biezums parasti ir 32 mm, attiecīgi robots uz tāda loga neturēsies. Vakuuma modeļi tādā ziņā ir universālāki un attiecīgi pieprasītāki. Populārākus tos padara vēl kāda būtiska priekšrocība – iekārtu var lietot ne tikai logu tīrīšanai, bet arī spoguļiem, galda virsmām, sienas flīzēm, bīdāmām stikla durvīm u.c. veida stiklotām, spoguļotām, gludām virsmām.

Kas attiecas uz robotu formu, kopšanas kvalitāti tā neietekmē. Atšķirības vērojamas vien darba ātrumā, tātad - produktivitātē. Kvadrātveida iekārtas ir nedaudz ātrākas. Tādēļ piemērotākas panorāmas logu, stiklotu durvju, lielu dzīvojamo ēku vai komerctelpu īpašniekiem. Ja Jums ir neliels dzīvoklis, lietošanā ērtāka būs vieglāka un kompaktāka ovālā vai apaļā iekārta.

Kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību?

Lai jauniegādātās iekārtas lietošana pilnībā Jūs apmierinātu, novērtējiet vēl dažus būtiskus tehniskos parametrus.

·         Darba ātrums. Jautājums, cik ātri varēsiet nomazgāt logus, ir īpaši aktuāls, ja logu ir daudz vai tie ir lieli. Ja iekārta spēj sakopt 1 m2 2-4 min laikā, tas ir labs produktivitātes rādītājs, kurš apmierina lielāko daļu pircēju.

·         Papildfunkcija – sausā mazgāšana. Pieejama ne visiem robotiem, taču lieti noder saimniecībā. Ar speciālām mikrošķiedras salvetēm sausajai uzkopšanai, pirmkārt, varēsiet efektīvāk tikt galā ar ļoti netīram virsmām. Šādā gadījumā vispirms vajag palaist sauso uzkopšanu, kas likvidēs lielākos netīrumus, un tad mazgāšanu. Atsevišķiem tīrītāju modeļiem sausā un mitrā uzkopšana apvienotas vienā darba ciklā, kas praksē ir ērtākais variants. Otrkārt, sauso uzkopšanu varēsiet izmantot virsmu pulēšanai. Šādi var sakopt līdz spīdumam ne tikai logus, bet arī citas spoguļotas, stiklainas, glancētas virsmas, tostarp ar smalku reljefu (piem., lakotas koka mēbeles vai spoguļus).

·         Režīmu skaits. Būtībā, jo vairāk iekārtai režīmu, jo atbilstošāks Jūsu vēlmēm būs rezultāts. Piem., lokālas tīrīšanas režīms noderēs, ja vēlaties nopūlēt kādu virsmu līdz spīdumam, intensīva programma – ļoti netīrām virsmām utt. Sensori – šķēršļu, stikla malas, augstuma maiņas noteikšanas u.c. - palīdzēs uzturēt augstu tīrīšanas kvalitāti un parūpēsies par iekārtas ilgmūžību. Piem., ja grasāties tīrīt bezrāmja konstrukcijas, nokrišanu nepieļaus sensors, kas konstatē tuvošanos malai un „pavēl” iekārtai virzīties atpakaļ.   

·         Pārvalde. Vienkāršāki modeļi tiek vadīti ar pogām uz iekārtas paneļa, progresīvāki – ar tālvadības pulti, bet vismodernākie – ar pulti un viedtālruni. Pēdējais veids ļauj distancēti palaist iekārtu, iestatīt darba režīmu, sekot līdzi procesam, saņemt drošības brīdinājumus utt.


Noslēgumā jāpiebilst, ka robota šķietami augstā cena atmaksājas ilggadējā kalpošanā, sakoptākā vidē, brīvākā un patīkamākā ikdienā. Ja vēlaties nopirkt to izdevīgāk, apmeklējiet interneta veikalu 220.lv - https://220.lv/lv/tv-un-sadzives-tehnika/saimniecibai/logu-tiritaji/f/all/logu-mazgasanas-roboti

Tieši te par labām cenām varēsiet izvēlēties logu mazgāšanas robotu ar sev piemērotākām tīrīšanas funkcijām, pārvaldes iespējām un darba ātrumu. E-veikala piedāvājumā atradīsiet tostarp logu tīrītājus no pircēju augsti novērtētiem ražotājiem: Ecovacs, Xiaomi, Cecotec, Hobot, Mamibot, Liectroux u.c. Izmantojiet šo iespēju „uzticēt” daļu savu saimniecisko pienākumu augsti tehnoloģiskajai tehnikai, kamēr pats veltīsiet laiku daudz patīkamākām nodarbēm!


  • Logu mazgāšanas robots Jūsu mājai

  • Logu mazgāšanas robots Jūsu mājai

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv