Mācīs būt viediem un taupīgiem

 • Mācīs būt viediem un taupīgiem

Publicēts: 09:38 08.02.2019 Pievieno notikumu

Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris Liepājā vakar atklāja Energoefektivitātes centru, kurā izglītos sabiedrību par viedas enerģijas iegūšanu un izmantošanu, kā arī popularizēs Liepājā un Kurzemes reģionā ražotos produktus.

Centra atvēršanā piedalījās Zaļo un viedo tehnoloģiju klastera sadarbības partneri, Liepājas pašvaldības, Speciālās ekonomiskās zonas, pilsētas izglītības iestāžu pārstāvji un citi.

Klastera vadītājs Salvis Roga pastāstīja, ka centram, kas izveidots Vecajā ostmalā 24, ir divi darbības pamatvirzieni: "Viens ir izglītojošie semināri, kuros eksperti dalīsies ar savām zināšanām un pieredzi. Otra svarīga daļa ir uzņēmumu produktu demonstrācijas stendi."

Pirms dažiem gadiem S. Roga, apmeklējot AS "Latvenergo" Energoefektivitātes centru Jūrmalā, "pus pa jokam, pus nopietni" ieminējies, ka arī Kurzemē nepieciešama šāda izglītojoša platforma. "Pagāja četri gadi līdz brīdim, kad tas beidzot ir noticis," viņš sacīja. Liepāja centra mājvietai izraudzīta tāpēc, ka tā ir Kurzemes lielākā pilsēta.

Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks nekustamā īpašuma jautājumos Mārtiņš Tīdens pauda atzinību par to, ka Liepājā šāds centrs beidzot ir radīts, atzīmējot, ka arī pašvaldība aktīvi iesaistījusies energoefektivitātes procesā, kopš 2012. gada tā piedalās Pilsētas mēru pakta kustībā, paužot apņēmību samazināt CO2 izmešu daudzumu. "Salīdzinot ar 2006. gadu, CO2 izmešu daudzums Liepājā samazinājies par 48 procentiem. Galvenokārt, pateicoties "Liepājas enerģijas" modernizācijai. Pirmkārt, uzņēmums kļuvis ļoti efektīvs, otrkārt, šķelda ir vairāk nekā 60 procenti no kurināmā. Tas viss dod lielu pienesumu mūsu vides uzlabošanai un rezultātu sasniegšanai. Bet, protams, ko vēl darīt, ir ļoti, ļoti daudz. Tāpēc jāiesaista jaunatne, jābūt vēlmei mācīties par inženieriem, attīstīt dažādas lietas un izgudrot ko jaunu. Vēl ir plašs lauks, un Liepāja jau parāda, ka ir uzņēmēji, kuri tajā darbojas," klāstīja Liepājas domes izpilddirektora vietnieks.

Energoefektivitātes centrs sadarbībā ar "Latvenergo" zīmolu "Elektrum" organizēs bezmaksas izglītojošo semināru ciklu. Šī gada pirmajā pusgadā iecerēti desmit dažādi semināri, piemēram, "Energoefektīva apkures sistēma", "E-transports", "Jaunākās tendences elektroenerģijas nozarē un solārā enerģija", "Energoefektīvi un inovatīvi risinājumi veselīgam iekštelpu klimatam" un citus.

Pirmā lekcija notika jau vakar, šoreiz tās tēma bija "Apgaismojums".

 • Mācīs būt viediem un taupīgiem

 • Mācīs būt viediem un taupīgiem

 • Mācīs būt viediem un taupīgiem

 • Mācīs būt viediem un taupīgiem

 • Mācīs būt viediem un taupīgiem

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv