Mājas kinozāle - ko Jūs iegūsiet?

  • Mājas kinozāle - ko Jūs iegūsiet?

Publicēts: 10:11 18.03.2022 Pievieno notikumu

„Noskatīties labu filmu” ir viens no populārākajiem atpūtas un izklaides veidiem pēc darba vai brīvdienās, ģimenes lokā vai vientulībā. Un noskatīties to augstā kvalitātē – ar sulīgu attēlu un izcilu skaņu – ir tas, kas ļauj pilnībā iegremdēties kino radītā gaisotnē, dziļi izjūtot spriedzes un prieka mirkļus. Ja kādreiz tāda privilēģija bija iespējama vien kinoteātros, tagad tehniskais laikmets mums piedāvā baudīt augstas kvalitātes skaņu un bildi arī mājās, lietojot mājas kinozāli. Šis video un audiotehnikas komplekss tirgū parādījās jau samērā sen un paspēja „iedzīvoties” daudzos mājokļos uz palikšanu. Mūsdienās tas tiek piedāvāts pilnveidotā variantā ar vēl plašākām izklaides iespējām. Ja vēl tikai apsverat kinozāles iegādi, mēs pastāstīsim, ko Jūs no tā iegūsiet un sniegsim dažus praktiskus padomus izvēlē. 


Argumenti „PAR”

Mājas kinozāles ir radītas, lai Jūs izklaidētu. Tādēļ tas, protams, ir pirmais un būtiskākais ieguvums no šādas tehnikas iegādes savā lietošanā. Kad kvalitatīva skaņas-video sistēma būs pa rokai, vēlme un iespēja sarīkot kinofilmu vakaru radīsies biežāk. Turklāt tas būs:

     komfortabli. Pat mūsdienīgākais kinoteātris nevar sniegt tādas privilēģijas, kuras saņemat mājās: ērti ieritināties dīvānā mājas drēbēs, jebkurā laikā aiziet pēc papildus popkorna porcijas, vienkārši atslābt, nedomājot par atpakaļceļu pēc kinoseansa.

     ekonomiski. Jūs ieguldāt vienreiz, lai pēcāk nevajadzētu pirkt biļetes uz kino un tērēties braucienam. Īpaši izjūtami, ja ģimenē ir kupla.

     personalizēti. Kinoteātra repertuārs konkrētā laika periodā ir visai ierobežots, ko nevar teikt par kino izvēli mājās.

     daudzveidīgi. Daudzi mūsdienīgi mājas kinozāles modeļi sniedz plašākas izklaides iespējas: dziedāt karaoke, skatīties video 3D formātā, pieslēgt spēļu konsoli un izmantot IPlayer funkciju kibersportam utt.

     iespaidīgi. Šis pēdējais arguments būtībā pārspēj visus iepriekš minētos. Mūsdienās filmas ir ierakstītas daudzkanālu skaņas formātā (surround sound), taču neviens pat modernākais televizors nespēj atspoguļot skaņu tā, kā to iedomājies skaņas režisors. To var paveikt tikai ar mājas kinozāles audiosistēmu – sulīgu, telpisku skaņu.  Tādējādi varēsiet „iegremdēties” tajā, ko redzat ekrānā, un radītā gaisotne maksimāli pietuvinās Jūsu iespaidus kinoteātra apmeklējumam.


Kā izvēlēties kinozāli?

 

 Mājas kinozāles standarta komplektācijā ietilpst DVD/Blu-Ray atskaņotājs, AV uztvērējs jeb resīveris (receiver), akustiskā sistēma un televizors. Piedāvājumos atrodama gan pilna komplektācija, gan arī atsevišķi iegādājamie elementi. Ja neesat lietpratējs, racionālāk izvēlēties komplektu. Atsevišķi elementi jāsastata pēc tehniskajiem parametriem (piem., akustikas jauda nevar pārsniegt uztvērēja jaudu), kas prasa attiecīgas zināšanas.

AV uztvērējs šajā sistēmā ir „sirds”. Pie tā pieslēdz visas pārējās iekārtas, attiecīgi bez tā neiztikt. Resīveris uztver signālu no avota (DVD atskaņotāja vai cita), pastiprina to, ja nepieciešams pārveido un tad sadala uz pārējām sistēmas iekārtām (piem., TV, skaļruņiem, projektoru). Tieši uztvērējs ļauj pārvaldīt kinozāli un koriģēt tās darbību. Taču, lai būtu, ko atskaņot un koriģēt, nepieciešams video un audio avots. Populārākie risinājumi ir DVD un Blu-Ray atskaņotāji. Blu-Ray ir mūsdienīgāka versija, jo papildus CD un DVD diskiem, tas nolasīs arī apjomīgākus video - augstākā izšķirtspējā un ar vairākiem skaņas celiņiem. Tiesa, jāraugās, lai Jūsu televizors arī atbalstītu tik augstu izšķirtspēju.

Daudzi mūsdienu atskaņotāji papildināti ar mūsdienīgām funkcijām, kuras ievērojami paplašinās izklaides iespējas, piemēram: USB ports (nolasīs failus no zibatmiņas un ļaus atbrīvoties no disku kalniem mājās), ārējā cietā diska atbalsts (var saglabāt terabaitus video un audio materiālu), Smart TV atbalsts, Wi-Fi piekļuvei internetam, iebūvēts radio uztvērējs, 3D atbalsts u.c. Jāpiebilst, ka video un audio avots mājas kinozālei var būt arī dators, spēļu konsole un pat vienkārši satelīt- vai kabeļtelevīzija. Taču pilnvērtīgai pieredzei Jums tomēr būs vajadzīgs mūsdienīgs DVD vai Blu-Ray atskaņotājs.

Akustiskā sistēma ir komponents, kurš atbild par skaņas telpiskumu un kvalitāti, tātad – Jūsu gala iespaidu. Sistēma ietver skaļruņus un zemas frekvences skaļruni jeb tā saucamo subvūferi. Princips „jo vairāk skaļruņu, jo labāk” te nedarbojas. Skaits jāpielāgo istabas platībai. Telpās līdz 30 m2 kvalitatīvu skanējumu nodrošinās 5.1 sistēma: pieci skaļruņi (viens centrālais, divi sānu, divi aizmugurējie) + viens subvūferis zemas frekvences skaņām. Lielākām telpām tā ir 7.1 vai 8.1 sistēma (attiecīgi ar septiņiem un astoņiem skaļruņiem). Skaļruņi var būt grīdas un plaukta. Pirmie parasti ir jaudīgāki - piemērotāki plašām telpām. Nelielām istabām izvēlieties kompaktus plaukta skaļruņus vai kombinēto variantu.

Un noslēdzošais elements šajā sistēmā, protams, ir televizors. Optimālai uztverei speciālisti iesaka izvēlēties televizoru ar diagonāli ne mazāku par 32 collām. Ja Jūsu īpašumā tāds jau ir, sanāks ietaupīt uz šīs kinozāles sastāvdaļas iegādes. Un ņemiet vērā, ka kinozāles iegāde pati par sevi negarantē izcilu skanējumu. Efektīvam skaņas sadalījumam iekārtas nepieciešams pareizi izvietot. To var izdarīt patstāvīgi (internetā atrodamas shēmas pareizam dažādu kinozāles sistēmu izvietojumam) vai arī pieaicinot speciālistu.

Iegādāties sev kvalitatīvu mājas kinozāli par izdevīgu cenu Jūs varat interneta veikalā 220.lv! Tieši te Jūsu izvēlei tiek piedāvāti kinozāles elementi, lai izveidotu iespaidīgu zonu kinoseansiem un mūzikas atskaņošanai pašu mājās. Sortimentā atradīsiet tostarp viegli pieslēdzamas Soundbar sistēmas (kompakti skaņas paneļi), kuri ir teicama un ekonomiska izvēle mazām istabām. Piedāvātās iekārtas no pasaulslaveniem ražotājiem priecēs ar ilgu kalpošanu un augstāko darba kvalitāti, bet mūsdienīgās papildfunkcijas (Wi-Fi, USB, karaoke, 3D u.c.) dāvās plašākās izklaides iespējas. Ienāciet un izvēlieties! 

  • Mājas kinozāle - ko Jūs iegūsiet?

  • Mājas kinozāle - ko Jūs iegūsiet?

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv