Makgregors un Porjē atkal tiekas ringā: bukmeikeri prognozē gaidāmās UFC cīņas čempionu

  • Makgregors un Porjē atkal tiekas ringā: bukmeikeri prognozē gaidāmās UFC cīņas čempionu

Publicēts: 17:55 22.01.2021 Pievieno notikumu

Šo svētdien, 24. janvārī, agri no rīta pēc Latvijas laika UFC 257 cīņu šovā savas karjeras 27. cīņu aizvadīs īru MMA superzvaigzne Konors Makgregors, kuram pretim stāsies 32 gadus vecais amerikānis Dastins Porjē. Šī cīņa gan nebūs tik augsta mēroga, kā to vēl pirms gada bija iztēlojies Makgregors, atsākot savu sportista karjeru, taču Makgrerora izrāde neapšaubāmi arī šoreiz piesaistīs plašu līdzjutēju interesi, kuri ar aizrautību sekos līdzi tam, vai Porjē būs sagatavojis revanšu savam pirms sešiem gadiem ciestajam zaudējumam. "Betsafe" bukmeikeru prognozes liecina, ka Makgregors arī šoreiz ir izteikts gaidāmās cīņas favorīts un uzvarētājs tiks noskaidrots jau pirmajos četros raundos.

Pēc sava skandalozā zaudējuma pret Habibu Nurmagomedovu 2018. gada oktobrī Konors Makgregors paņēma savu kārtējo pauzi no UFC, taču drīz vien atgriezās ar lieliem plāniem. Aizvadītajā gadā viņš bija iecerējis aizvadīt veselas trīs cīņas un atgūt UFC čempiona titulu, taču realitātē Makgregors ringā pavadīja nieka 40 sekundes, ātri vien pieveicot MMA veterānu Donalu Seroni, bet jau īsi pēc tam pasauli pāršalca Covid-19 pandēmija. Plānu izjukšana noveda pie tā, ka Makgregors jau atkal paziņoja par savas karjeras beigām, taču, ātri vien atkal mainījis domas, viņš nu gatavojas cīņai ar vienu saviem senākajiem pretiniekiem. Savulaik Makgregors sakāva Porjē jau pirmajā raundā, gūstot uzvaru ar tehnisko nokautu. Cīņa ilga tikai pusotru minūti, kurā Makgregors jau ierasti paspēja izcelties ar savu attieksmi, darot skaidri zināmu, ka sava pretinieka sitienus neuzskata par nopietniem, un izcīnot pārliecinošu uzvaru pār Porjē.

Kopā tā brīža pagājuši jau seši gadi, un abi cīkstoņi ir manāmi mainījušies. Par Makgregora karjeras un privātās dzīves līkločiem runāts jau daudz, un arī pandēmijas gadā viņam neizdevās izvairīties no varas iestāžu uzmanības – septembrī viņš tika aizturēts Korsikā par aizdomām seksuāla uzbrukuma mēģinājumā, kas beigās tomēr netika virzītas tālāk, taču arī nepalīdzējā spodrināt skandalozā sportista tēlu. Makgregora MMA bilance ir 22-4, un iepriekšējo četru gadu laikā viņš aizvadījis tikai divas cīņas. Tikmēr Dastins Porjē ar karjera bilanci 26-6 ne tuvu nevar lepoties ar tādas zvaigznes statusu kā viņa pretinieks, taču ringā startējis ir daudz biežāk, iepriekšējo četru gadu laikā aizvadot deviņas cīņas, no kurām uzvarēja septiņās.

Pēc sava zaudējuma Makgregoram Porjē tomēr spēja palikt cīņu sporta elites vidū un izcīnīja arī vairākas nozīmīgas uzvaras - viņš sakāva Ediju Alvaresu, Džastinu Geičī, Maksu Holoveju un tika pie titulcīņas pret Nurmagomedovu. Pret Habibu gan viņš cieta zaudējumu, taču šovasar no jauna ieņēma uzvaru kursu, pēc punktu skaita pārspējot jaunzēlandieti Denu Hukeru. Porjē šobrīd ir iekļauts ESPN "Top10" cīkstoņu rangā, kur viņš vieglā svara kategorijā atrodas 2. vietā pasaulē, kamēr Makgregors savu reto cīņu dēļ tur vispār nav iekļauts. Šīs svara kategorijas čempions ir Nurmagomedovs, kurš 2020. gada rudenī paziņoja par karjeras beigām. Taču, par spīti Krievijas cīkstoņa lēmumam, pastāv uzskats, ka UFC vadībai izdosies viņu pārliecināt par vismaz vēl vienu cīņu. Tādējādi 24. janvāra cīņa būs jo īpaši svarīga, jo tās uzvarētājs ir loģiskākais Habiba izaicinātājs vai arī nākamās titulcīņas pretendents, ja Habibs tomēr ringā neatgriezīsies.

“Bukmeikeru prognozes liecina, ka Makgregors ir izteikts gaidāmās cīņas favorīts – viņa izredzes uz uzvaru tiek vērtētas ar 74% varbūtību, turklāt, ņemot vērā, ka abi cīkstoņi daudz labāk jūtas uz kājām un sitienu apmaiņā nevis cīņā uz partera, ir maz ticams, ka cīņā būs vajadzīgi visi pieci raundi. Paredzam, ka revanša cīņas čempions tiks noskaidrots jau pirmajos četros raundos, bet Makgregora uzvara ar nokautu vai tehnisko nokautu tiek prognozēta ar 60% iespējamību. Tomēr, lai arī ko mums nesīs cīņas iznākums, ticam, ka elpu aizraujošu brīžu tajā netrūks arī šoreiz,” komentē “Betsafe” prognožu eksperts Valters Rozmanis.

Kategorijas: Sports;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv