Margaritas Stārastes 110. gadu jubilejai veltīta izstāde

  • Margaritas Stārastes 110. gadu jubilejai veltīta izstāde

Publicēts: 15:12 08.02.2024 Pievieno notikumu
9. februārī no 13.00 LNB telpās interesenti varēs apmeklēt Margatritas Starastes 110. jubilejai veltītu izstādi. Būs apskatāmas ne tikai grāmatas un ilustrācijas, bet arī lelles un dekorācijas no Filmu studijas “Animācijas brigāde” filmām “Zīļuks”, “Kraukšķītis”, “Sārtulis”, “Zaķu lielā diena”” atklāšana.

Margarita Stāraste (1914–2014) ir bērnu grāmatu autore un ilustratore. Viņas darbus zina teju visi, un ilustrācijas bieži vien runā pat vairāk par vārdiem; tās ir sirsnīgas un aizkustinošas, un vienmēr lieliski papildina tekstu.

Margarita Stāraste sarakstījusi un ilustrējusi divdesmit grāmatas bērniem, un ilustrējusi vairāk nekā četrdesmit citu autoru grāmatas bērniem. Pēc Margaritas Stārastes darbu motīviem tapušas vairākas animācijas filmas, kuru teli būs aplūkojami izstādē.

Rakstniece apbalvota ar Pastariņa prēmiju, Latvijas Republikas Triju Zvaigžņu ordeni, grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele" mūža balvu, Autortiesību bezgalības balvu un Latvijas Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu bērnu literatūrā.

Bērni varēs iepazīt Margaritas Stārastes radīto brīnišķīgo pasauli, bet pieaugušie – atsaukt atmiņā savu iepazīšanos ar rakstnieces un ilustratores darbiem.

Izstāde apskatāma no 9. februāra līdz 30. aprīlim. Ieeja bez maksas. Izstādi organizē LNB Bērnu literatūras centrs sadarbībā ar FS “Animācijas brigāde”.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv