Mīkstina ierobežojumus sportā un palielina pieļaujamo dalībnieku skaitu bērnu nometnēs

Publicēts: 14:05 23.06.2021 Pievieno notikumu

Iekštelpās organizējot sporta treniņus (nodarbības), amatieru sporta kolektīvu nodarbības, tai skaitā, publiskas lietošanas peldbaseinos, ir jānodrošina ne mazāk kā 15 m2 uz personu un vienā grupā vienlaicīgi var darboties ne vairāk kā 20 dalībnieku  – to paredz 2021. gada 22. jūnijā valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Minētie grozījumi attiecas uz personām ar derīgiem testiem un uz jauktām grupām, kurās ir cilvēki ar derīgiem testiem un personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu.

Skatītāji, kuriem būs sadarbspējīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts, drīkstēs apmeklēt sporta sacensības gan iekštelpās, gan ārtelpās, ievērojot vairākus nosacījumus. Tā, nav pieļaujama skatītāju un sportistu, sportistus apkalpojošo sporta darbinieku plūsmu pārklāšanās, jāievēro noteiktās prasības publisko pasākumu apmeklēšanai un jānodrošina atbilstoša ventilācija, lai nepieļautu CO2 koncentrāciju gaisā virs 1000 ppm (ja sporta sacensības norisinās iekštelpās).

Arī skatītāji, kuriem būs sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts, drīkstēs apmeklēt sporta sacensības, bet tikai ārpus telpām. Arī šajā gadījumā tiek nodrošināts, ka skatītāju plūsma nepārklājas ar sportistu un sportistus apkalpojošo sporta darbinieku plūsmu un tiek ievērotas prasības publisko pasākumu apmeklēšanai. Ja sporta sacensībās atsevišķā skatītāju zonā atrodas arī skatītāji, kuriem būs sadarbspējīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts, tiek nodrošināts, ka to plūsma nepārklājas.

Šodien apstiprinātie grozījumi nosaka, ka nometnēs vienā grupā līdzšinējo 20 dalībnieku vietā varēs darboties līdz 30 personām, ja tiek nodrošināta Covid-19 testēšana nometnes darbiniekiem un dalībniekiem un grupas savstarpēji nesastopas.

Tāpat grozījumi paredz, ka iekštelpās var sniegt augstākās, profesionālās, interešu, amatiermākslas kolektīvu,  pieaugušo un citus izglītības pakalpojumus, nodrošinot, ka telpā ir  ne vairāk kā 30 personu un tiek nodrošināts ne mazāk kā 3m2 uz personu. Ārpus telpām organizētās nodarbībās grupās var būt līdz 50 cilvēkiem, nodrošinot, ka cilvēku grupas savstarpēji nesastopas.

Noteikti atvieglojumi ir spēkā, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju samazinās zem 100, un līdz brīdim, kamēr tas nepārsniedz 120. Slimību profilakses un kontroles centrs savā tīmekļvietnē publicē 14 dienu Covid-19 saslimstības rādītājus. Ja tiek konstatēts saslimstības samazinājums, attiecīgie piesardzības un ierobežojošie pasākumi tiek piemēroti nākamajā dienā pēc publikācijas. Ja tiek konstatēts saslimstības pieaugums un nepieciešams pastiprināt epidemioloģiskās drošības pasākumus, SPKC  publicē oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" informāciju par tādu epidemioloģiskās drošības stāvokli, kad nepieciešams pastiprināt epidemioloģiskās drošības pasākumus un pasākumi tiek piemēroti trešajā darba dienā pēc minētās informācijas publicēšanas.

Vairāk informācijas - https://www.izm.gov.lv/lv/jaunums/mikstina-ierobezojumus-sporta-un-palielina-pielaujamo-dalibnieku-skaitu-bernu-nometnes


Autors:

Izglītības un zinātnes ministrija

izm.gov.lv

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv