Noskaidroti Jūrmalas "Gada balvas kultūrā 2020" laureāti

  • Noskaidroti Jūrmalas "Gada balvas kultūrā 2020" laureāti

Publicēts: 19:57 22.02.2021 Pievieno notikumu

Jūrmalas pilsētas nozīmīgākajam apbalvojumam kultūras jomā - "Gada balvai kultūrā 2020" - kopumā izvirzīti 74 notikumi. Skatītāju simpātiju balvai pieteikti 24 dažādi pasākumi. Apbalvojumi kultūrā piešķirti septiņās nominācijās.

Balva "Par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā" piešķirta jūrmalniecei, māksliniecei, mākslas pedagoģei un ilggadējai Jūrmalas Vēstures un mākslas biedrības vadītājai Baibai Māzerei.

Māksliniece darbojusies dizaina un lietišķās grafikas jomā, veidojusi interjera projektus, tomēr visvairāk strādā akvareļa tehnikā - gan portreta žanrā, gan ainavā.

Daudzus gadus Baiba Māzere Jūrmalas iedzīvotājiem vadījusi zīmēšanas un gleznošanas kursu "Mūžu dzīvo, mūžu mācies". Saviem audzēkņiem mākslas pedagoģe sniegusi zināšanas un prasmes kompozīcijā, koloristikā un mākslas teorijā un palīdzējusi viņiem pašiem sevī atklāt radošumu un uzdrīkstēšanos savas emocijas paust mākslas darbā.

Ilgus gadus Baiba Māzere ir bijusi Jūrmalas Vēstures un mākslas biedrības valdes priekšsēdētāja. Viņas vadībā realizēti daudzi nozīmīgi kultūras projekti, izdotas grāmatas un mākslas katalogi, tapušas izstādes. Pamanāmākais biedrības projekts, kurā ieguldīts vairāku gadu darbs, ir realizētais vides mākslas objekts "Aspazija kāpās", kas bagātina un rotā Jūrmalu, un ir kļuvis par iecienītu apskates objektu Jūrmalā.

"Gada balva kultūrā 2020" piešķirta biedrības "Kronenbergs un draugi" vadītājai Ilzei Saulītei-Jansonei un radošajai komandai par Alberta Kronenberga grāmatas "Tuntuļu Jurītis" ceturto izdevumu.

Jaunizveidotais "Tuntuļu Jurīša" izdevums atgādina par Alberta Kronenberga saistību ar Jūrmalu un stāstu par mazo zēnu Jurīti no sendienām "pārnes" uz mūsdienu Jūrmalu. Jaunajā izdevumā Kronenberga oriģinālzīmējumi iekļauti Indras Kalvānes radītajās Jūrmalas fotogrāfijās, kurās grāmatas maketa dizaina veidotājs Raimonds Ivanovskis "iedzīvinājis" Kronenberga melnbaltos zīmējumus, darbam piešķirot jaunas krāsas un jaunas sajūtas.

Nominācijā "Par Jūrmalas tēla popularizēšanu", par mākslinieciski augstvērtīgu un funkcionālu vides objektu izveidi, apbalvoti divi laureāti. Tēlniekam Kristapam Gulbim piešķirta balva par vides objektu "Jūrmalas baltā kaija". Balvu par vides objekta "Čiekurs" izveidi saņēmis arhitekts Didzis Jaunzems.

Nominācijā "Par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskos konkursos" apbalvota Jūrmalas Mūzikas vidusskolas ceturtās klavierspēles klases audzēkne Sandija Leja, pedagoģe Ieva Prince.

Nominācijā "Par spilgtāko kultūras notikumu Jūrmalas apkaimēs" balva par Japānas kultūras nedēļas rīkošanu piešķirta Jūrmalas Mākslas skolai, direktore Taiga Vaišļa un radošā komanda: Dace Greiziņa, Antons Vaivods, Kristīne Belte, Sandra Bremane un Dace Starka.

Nominācijā "Par kultūras notikumu digitālajā vidē" - divi laureāti. Balvu par muzeja "Aspazijas māja" video stāstu "Iz pagājības" veidošanu saņem "Aspazijas mājas" radošā komanda - Dace Kaukule un Signe Cīrule, savukārt balva par teātra vēstures un pasaku audiovizuālo lasījumu ciklu veidošanu piešķirta Jūrmalas teātra radošajai komandai, projektu vadītājs Mārtiņš Kagainis.

Skatītāju simpātijas un balvu nominācijā "Skatītāju simpātiju balva par spilgtāko kultūras pasākumu Jūrmalā" ieguvis notikums - festivāla "Rīga - Jūrmala" muzikālie vakari Dzintaru pludmalē. Balva piešķirta festivāla "Rīga - Jūrmala" radošajai komandai, festivāla izpilddirektore Zane Čulkstēna.


Informāciju sagatavoja Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

  • Publicēta: 22.02.2021 09:31
  • Preses relīze, LETAKategorijas: Cits;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv