Orientieristi sāks sezonu ar apmācībām un individuālām treniņdistancēm

  • Orientieristi sāks sezonu ar apmācībām un individuālām treniņdistancēm

Publicēts: 12:52 08.04.2021 Pievieno notikumu

Liepājas puses orientieristi aprīlī sāks sezonu ar jaunu dalībnieku apmācībām, kā arī ar orientēšanās treniņdistancēm Liepājā un tās apkārtnē.

Pirmās apmācības notiks ceturtdien, 8. aprīlī, Dienvidrietumu mikrorajonā, bet 13. aprīlī Beberliņos ikviens individuāli varēs pārbaudīt savas prasmes un, izmantojot karti un kompasu, doties meklēt orientēšanās punktus.

Šogad kopumā plānotas sešas jaunu dalībnieku orientēšanās apmācības. Pirmās apmācības notiks ceturtdien, 8. aprīlī, plkst. 18.00 Vētru ielas galā esošajā stāvlaukumā. Dalība ir bez maksas. Lai apmeklētu apmācības, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot SMS orientēšanās kluba "DR-Krasts" vadītājam Jānim Betheram uz tālruni: 29 199 411.

Atbilstoši valstī esošajiem ierobežojumiem nodarbība notiks svaigā gaisā līdz 10 cilvēku lielā grupā. Katram tiks nodrošināta orientēšanās karte un gana plaša teritorija, lai izretotos vismaz divu metru attālumā. Apmeklēt apmācības var tikai bez saslimšanas pazīmēm un ja uz personu neattiecas pašizolācijas nosacījumi.

Nākamās apmācības notiks 6. maijā pie LOC Tenisa halles, 3. jūnijā – Beberliņos, 1. jūlijā – Jūrmalas parkā, 5. augustā pie Ziemeļu mola un noslēgsies 9. septembrī ar treniņu Jūrmalas ielas galā.

 

Treniņdistances

Papildus tam, lai iedzīvotājiem varētu nodrošināt aktīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju valstī esošo ierobežojumu laikā, turpmāk reizi nedēļā dažādās Lejaskurzemes vietās tiks veidotas orientēšanās seriāla “DR-Krasts” individuālas treniņdistances.

Pirmā treniņdistance tiks izveidota 13. aprīlī Beberliņos. Orientēšanās maršrutu katrs interesents varēs veikt tikai individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros. Distancē varēs doties brīvi izvēlētā laikā no plkst. 15.00 līdz 18.00.

Dalībnieki varēs izvēlēties starp četrām distancēm, kas ir vidēji 2 līdz 7 kilometru garas. Tās ir piemērotas dažādiem sagatavošanās līmeņiem – gan iesācējiem, gan prasmīgiem orientieristiem, gan ģimenēm ar bērniem un skolēniem. Vidējais distancē pavadāmais laiks ir no pusstundas līdz divām stundām, atkarībā no izvēlētās distances un dalībnieka iemaņām.

Ar kompasu un karti, kā arī atzīmēšanās identiem dalībnieki būs nodrošināti. Bērniem un skolēniem dalība ir bez maksas, pieaugušajiem – 2 eiro.

Aktīvākie treniņu dalībnieki, kuri būs apmeklējuši pēc iespējas vairāk orientēšanās kluba „DR-Krasts” rīkotos treniņus, izlozes kārtībā tiks pie balviņām. Treniņdistances tiks veidotas līdz brīdim, kad valstī esošie ierobežojumi atkal atļaus veidot sacensības.

Visiem dalībniekiem obligāti jāievēro valstī noteiktie distancēšanās, mutes un deguna aizsega nēsāšanas un citi epidemioloģiskie noteikumi. Treniņā aizliegts piedalīties, ja ir saaukstēšanās, elpceļu vai citas saslimšanas pazīmes.

Aktuālajam orientēšanās pasākumu kalendāram var sekot līdzi DR-krasts sociālā tīkla profilā facebook.com/drkrasts vai mājaslapā www.drkrasts.lv.

Orientēšanās pasākumi notiek ar Liepājas pilsētas, Latvijas Orientēšanās federācijas, SIA “Recte”, Durbes, Grobiņas, Aizputes, Nīcas un Pāvilostas novadu atbalstu.

 

Papildu informācija

Jānis Bethers

Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanās klubs “DR-krasts” vadītājs

Tālrunis: 29 199 411

E-pasts: janisbethers@inbox.lv

Autors: 

liepaja.lv

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv