Padari interesantāku savu pastaigu maršrutu

  • Padari interesantāku savu pastaigu maršrutu

Publicēts: 13:18 08.02.2021 Pievieno notikumu

Iespējams, vietējais reģions ir izstaigāts, tuvējās pilsētas iepazītas, un ierastie pastaigu maršruti vairs nav tik sajūsmu raisoši, tomēr ir veidi, kā tos atsvaidzināt, iepazīt zināmo no jauna skatupunkta. Tam var palīdzēt Jūsu viedtālrunis, kurā ir iespējams lejupielādēt dažādas aplikācijas, kas papildinās ierastos maršrutus ar jaunām aktivitātēm – spēli, viktorīnu u.c.

Lai dotos nākamreiz pastaigā, vajadzēs tikai uzlādētu telefonu un mazu piedzīvojumu garu, ko var dalīt ar savu ģimeni, aicinot tos līdzi uz vairākiem soļiem svaiga gaisa.

GEOCACHING

Pirmā no šādām aktivitātēm ir slēpņošana, kas būtībā ir tāda kā dārgumu meklēšana. Aplikācijā “Geocaching” ir atzīmētas kartē norādes, kurā vietā meklēt konteinerus – kastīti, burciņu, kāda cita veida kārbu. Iekšā parasti ir blociņš vai kas tamlīdzīgs, kurā parakstīties, tādēļ jāņem līdzi kāds rakstāmais. Blociņā var redzēt citu slēpņa atradēju vārdus un laiku, kad tie atraduši slēpni, pat ir interesanti uzzināt, cik daudziem hobijs ir slēpņošana, un, cik bieži slēpnis tiek atrasts. Jāmin, ka šīs aktivitātes sāls ir tajā, ka konteiners ir labi paslēpts, un nav nemaz tik viegli un ātri to atrast. Ir bijis, ka konteiners ievietots piepē, tajā izgrebtā caurumā, kas savukārt piekārta pie koka, tādēļ jābūt gatavam meklēt pat visneparastākajās vietās.

Arī tu pats vari izveidot tādu slēpni vai vairākus, ko meklēt citiem.

ACTIONBOUND

Mobilajā lietotnē ir atrodami vairāki pastaigu maršruti, kuros ir ietverti dažādi uzdevumi. Aplikācijā ir atrodamas tādas kā spēles atzīmētas kartē, kuras var sākt tikai nonākot attiecīgajā lokācijā. Uzsākot spēli, ir pieejams pilns maršruts ar vairākiem atzīmētiem punktiem, kurus sasniedzot, jāizpilda dažādi uzdevumi, piemēram, jāatbild uz jautājumu, kuram atbilde ir jāatrod noteiktajā lokācijā, jāuzņem attēls vai kas cits.

Tāpat kā Geocaching aplikācijā pats vari izveidot slēpni, tā arī Actionbound pats vari sastādīt maršrutu ar uzdevumiem citiem.

 

Ir arī citas aplikācijas, kas var piešķirt pievienoto vērtību pastaigai, piemēram, Pokemon Go – paplašinātās realitātes spēle, kurā ķer pokemonus, kuri atrodas netālu no tevis, bet ieraudzīt viņus vari tikai caur telefonu, ir arī Map My Walk by Under Armour vai Strava, kas atzīmē tavu ieto maršrutu, šajās aplikācijās var piedalīties dažādos izaicinājumos, dažādos mērogos.

Aicini pastaigā savu suni vai mājinieku un izmēģini kādu aktivitāti, ko piedāvā minētās mobilās lietotnes!

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv