Pasaulē skaisti parki pat tuksnesī ierīkoti

  • Pasaulē skaisti parki pat tuksnesī ierīkoti

Publicēts: 13:23 11.02.2019 Pievieno notikumu

Ko jūs iedomājaties, dzirdot vārdus — kultūra, atpūta, parks? Bet vārdu — Rainis? Salieciet vārdus kopā, un iznāks — Raiņa Kultūras un atpūtas parks. Tikai žēl dižā latviešu rakstnieka, kurš pelnījis cienīgāku vietu nekā nolaistais Rēzeknes parks. Jautājums pilsētas tēviem — kā šai nolaistības un nesakoptības teritorijā baudīt atpūtu un kultūru? Vai iegriežoties skaistajā un dārgajā tualetē, atrakciju laukumā ar metāla mājiņām uz kājiņām? Ja paskaita šajās būvēs iztērēto naudu, tad varētu uzcelt pat jaunu estrādi (neredzu gan tai lielu jēgu), jo visi pasākumi notiek citur. Celt estrādi diviem pasākumiem gadā nav nozīmes. Atkal būs naudas izšķērdēšana.

Visur pasaulē parkos ir skaistas puķudobes, skulptūras, atpūtas zonas. Mūsu mērs ar kundzi apmeklēja Dubaiju. Tur tuksnesī, smiltīs, cilvēki ir ierīkojuši skaistus parkus, skvērus. Tepat Latvijā visi jūsmo par Cēsīm, Kuldīgu, Ventspili.

Rēzekne mums drīz asociēsies ar sportistu pilsētu — vienas sporta būves. Bet cik tad rēzekniešu sporto — pieci, desmit tūkstoši? Bet pārējie — mazi bērni, pensionāri? Tiem laikam jāapmeklē tenisa korts un ledus halle. Vai pārējie nav pelnījuši atpūtu skaistā vidē? Kur ir pilsētas arhitekts vai ainavu arhitekts? Deputāti, izkāpiet no savām mašīnām un paejiet kājām! Esat ceļojuši un zināt, kas patīk tūristiem. Cilvēki brauc, skatās, salīdzina. Ko, izņemot GORU un ZEIMULI, rādīt Rēzeknē? Domās izstaigājiet Latgales ielu, Festivāla parku, gājēju promenādi… Kas jūs sajūsmina, piesaista, iedvesmo šajās vietās? Nekādas kopējas koncepcijas. Izskatās pat ļoti nabadzīgi, bezgaumīgi un nemaz neiedvesmo. Un pastaigājiet pa Raiņa parku. Kauns par šādu parku pilsētas teritorijā.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv