PAŠVALDĪBA STRĀDĀ PIE JAUNU DARBA VIETU IZVEIDES PILSĒTĀ

  • PAŠVALDĪBA STRĀDĀ PIE JAUNU DARBA VIETU IZVEIDES PILSĒTĀ

Publicēts: 22:14 02.12.2020 Pievieno notikumu
Daugavpils pašvaldība turpina veidot uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi un veicināt jaunu darba vietu radīšanu pilsētā. Viens no sadarbības veidiem ir pašvaldības būvējamo ražošanas ēku iznomāšana uzņēmejiem, kuri, savukārt, apņemas veikt ievērojamas investīcijas. Viens šāds projekts jau tiek veiksmīgi īstenots: šī gada maijā ekspluatācijā nodota ēka Mendeļejeva ielā 5, kur drīzumā sāks darboties SIA “Axon Cable”  paplašinātā ražotne. Tagad līdzīgu, bet mērogā vēl lielāku projektu plāno realizēt Spaļu ielā 4k-2.
26.novembrī Finanšu komitejas ārkārtas sēdē deputāti akceptēja nomas tiesību izsoles rīkošanu jaunbūvējamai ēkai, kur paredzēts izveidot metālapstrādes ražotni. Daugavpilī šajā nozarē darbojas vairāki stabili uzņēmumi, kas vēlas paplašināt sortimentu, bet pagaidām pilsētā faktiski nav piemērotu telpu liela izmēra metālkonstrukciju ražošanai.

Aptuveni 6435,3 m2 plašo ēku paredzēts uzcelt un nodot ekspluatācijā 2022.gada 4.ceturksnī. Saskaņā ar izsoles noteikumiem, nomniekam būs jāizveido ne mazāk kā 100 (simts) jaunas darba vietas un jāveic investīcijas savos nemateriālajos ieguldījumos un pamatlīdzekļos ne mazāk kā 1 000 000 EUR (viens miljons eiro) apmērā.

Pozitīvu rezultātu sniedz arī industriālo zonu infrastruktūras sakārtošana, kas ļoti aktīvi norit pēdējos gados: uzņēmēji, tajā skaitā ārzemju, izrāda arvien lielāku interesi par iespējām veidot šeit  jaunas un paplašināt esošās ražotnes. Tā, piemēram, drīzumā jauna ražotne parādīsies Gajoka rūpnieciskajā zonā: uzņēmēji paši pauda vēlmi izpirkt no pašvaldības zemesgabalu, lai būvētu tur ražošanas telpas un veidotu jaunas darba vietas.

Daudzi uzņēmēji labprāt izmanto arī Latgales speciālās ekonomiskās zonas sniegtās priekšrocības: Daugavpilī un tās apkaimē tiek pieteikti arvien jauni igtspējīgi projekti, kas ienesīs reģionā jaunas un stabilas finanšu plūsmas.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv