Peldēties Rezeknē drīkst, bet ne visur

  • Peldēties Rezeknē drīkst, bet ne visur

Publicēts: 12:29 28.05.2021 Pievieno notikumu

Neskatoties uz dabas kaprīzēm, pavisam drīz sāksies vasara un līdz ar to arī peldēšanās sezona. 10. maijā Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības departamenta Latgales kontroles nodaļas speciālisti paņēma paraugus, lai noteiktu ūdens kvalitāti ezerā, bet Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta “BIOR” speciālisti noteica ūdens kvalitāti upē.

Pārbaudes rezultāti liecina, ka ūdens Kovšu ezera oficiālajā peldvietā atbilst visiem mikrobioloģiskajiem rādītājiem un šajā vietā ir atļauts peldēties.

Ņemot vērā to, ka gar Rēzeknes upi ir parādījusies jauna promenāde un ierīkotas divas peldvietas upē, ūdens paraugi tika paņemti arī pie tilta Stacijas ielā un Dzirnavu ielas rajonā. Saskaņā ar šiem analīžu rezultātiem ūdens kvalitāte Stacijas ielas rajonā neatbilst normai, jo ir paaugstināts cilvēka veselībai kaitīgo mikroorganismu (Escherichia coli – zarnu nūjiņa) saturs. Savukārt Dzirnavu ielas rajonā ūdens atbilst visiem mikrobioloģiskajiem rādītājiem, un šajā vietā upē drīkst peldēties.

Pašvaldība atgādina par drošības noteikumu ievērošanu ūdenī, īpaši peldoties upē, kur ir straume.

Autors:
rezekne.lv
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv