Preiļos krāšņi nosvinēti novada svētki

  • Preiļos krāšņi nosvinēti novada svētki

Publicēts: 11:00 26.08.2016 Pievieno notikumu

Pēc tradīcijas, augusta beigās – šogad no 19. līdz 21. augustam – Preiļos tika svinēti novada svētki. Lai gan iepriekšējās nedēļās likās, ka Latvijā iestājies pāragrs rudens, šajā nedēļas nogalē preiliešus un svētku viesus lutināja patiesi vasarīgs, saulains laiks, kas ļāva izbaudīt daudzveidīgo programmu no rīta līdz pat vēlai naktij. Svētkus ar savu klātbūtni pagodināja arī mūsu Goda pilsoņi Jānis Streičs un Bruno Davio no Francijas, kā arī viesi no sadraudzības pilsētām – Utenas Lietuvā un Glubokoje Baltkrievijā.

Pirmā svētku diena ­iesākās ar Preiļu Grāmatu svētkiem, ko palīdzēja atklāt Preiļu Krauklis ar saviem palīgiem – mazajiem krauklēniem. Grāmatu svētku ietvaros notika aktivitātes dažāda vecuma grāmatmīļiem –literāro lasījumu brīvais mikrofons, tikšanās ar rakstnieci Noru Ikstenu, pirtnieci Anitu Reščenko, bija skatāms teatralizēts uzvedums bērniem, kinologu paraugdemonstrējumi u.c.

Svētku dienās un vakaros skanēja dažādi koncerti – intīmākā gaisotnē aizritēja Preiļu novada kultūras centra senioru vokālā ansambļa „Kaļinuška” uzstāšanās viesu mājas “Pie Pliča” dārzā, savukārt pilnu Preiļu lielo estrādi pulcēja dziedātājs Intars Busulis ar pavadošo Abonementa orķestri. Bērniem jautrus brīžus sagādāja muzikāli teatrāla dziesmu, dzejas  un dejas izrāde „Svētki Brīnumskapī”, bet jauniešus disko vakarā izklaidēja Dvīnes un Makree, Bandmasterun reperu apvienība OLAS.Kā ierasts, augstu profesionālo līmeni gan dejā, gan dziesmā rādīja mūsu novada tautas mākslas kolektīvi.

Svētku laikā notika arī tikšanās ar Preiļu Kultūras namā apskatāmās izstādes “Trīs skatpunkti” autoriem – Jāni Plivdu un Voldemāru Kokoreviču. Tās laikā notika ne tikai kopīga Preiļu himnas dziedāšana, bet arī dalīšanās atmiņas par tās tapšanas gaitu, kas daudziem klātesošajiem atklāja līdz tam nezināmas nianses.

Aktīva dalība dažādās fiziskajās aktivitātes vēlreiz apliecināja, ka novadā dzīvo sportiskicilvēki – tika aizvadītas makšķerēšanas sacensības, pludmales volejbola un futbola turnīri un Preiļu novada atklātā čempionāta galda tenisā 1. kārta. Jaunieši un bērni varējagūt iedvesmu, vērojot enerģiskos ielu deju paraugdemonstrējumus „RoyalSummerJam”, savukārt vīri – ne tikai just līdzi Latvijas spēkavīriem, bet arī izmēģināt savus spēkus.

Svētku kulminācija kā katru gadu bija Preiļu novada iestāžu, uzņēmumu, nevalstisko organizāciju un viesu krāšņais gājiens uz estrādi, kas noslēdzās ar balonu pacelšanos zilajās debesīs. Svētku viesus uzrunāja un sveica Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda –paldies tika teikts sakoptāko īpašumu saimniekiem, Latvijas IV Olimpiādes 1.-6. vietu ieguvējiem un treneriem, sumināti tika arī ciemiņi.

Preiļi ir ģimenēm un bērniem draudzīga pilsēta gan ikdienā, gan svētkos, tāpēc īpaši daudz bija mazo svinētāju, kas tika lutināti ar dažādām izklaidējošām aktivitātēm un arī izglītojošiem pasākumiem.

Arī svētkos par  novada cilvēku garīgo labklājību rūpējās abi pilsētas dievnami – svētdienas rītā Preiļu Vecticībnieku baznīcā un Preiļu Romas katoļu draudzes  baznīcānotikasvētku dievkalpojumi “Aizlūgums par Preiļu novada iedzīvotājiem”.

Svētki bija izdevušies, priecēja gan preiliešus, gan daudzos viesus no tuvākiem un tālākiem novadiem un arī ārzemēm.

  • Preiļos krāšņi nosvinēti novada svētki

  • Preiļos krāšņi nosvinēti novada svētki

Kategorijas: Kultūra;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv