Preiļu novada dome iesaistās Latvijas nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā!

Publicēts: 09:48 07.05.2015 Pievieno notikumu

Preiļu novada dome iesaistās Latvijas nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā

Lai sekmētu „Sabiedrības veselības pamatnostādnēs 2014. - 2020. gadam” izvirzīto mērķu īstenošanu veselības veicināšanas jomā un veicinātu pašvaldību iesaisti iedzīvotāju veselības veicināšanā, Preiļu pašvaldība iesaistīsies Latvijas nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā.

Tīkla mērķis ir sekmēt labās prakses piemēru, pieredzes un ideju apmaiņu starp pašvaldībām, atbalstīt pašvaldības un sniegt tām metodoloģisku atbalstu dažādu sabiedrības veselības un veselības veicināšanas jautājumu risināšanā lokālā līmenī un paaugstināt pašvaldību darbinieku izglītotību sabiedrības veselības un veselības veicināšanas jautājumos, tādējādi atbalstot veselības, labklājības un vienlīdzīgu iespēju attīstību reģionālajā līmenī.  Latvijas nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklu ir izveidojusi Veselības ministrija sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, Latvijas Pašvaldību savienību, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecību Latvijā un Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības fakultāti.

Dalība Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā ir brīvprātīga un bezmaksas. Tā ir kustība, kurā var iesaistīties visas pašvaldības, kas vēlas darboties veselības veicināšanas jomā, izpilda noteiktus kritērijus saistībā ar veselības veicināšanu un aizpilda pieteikuma dokumentus.

Lai organizētu veselību veicinošās aktivitātes un pasākumus pašvaldībā un piedalītos Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla ikgadējās sanāksmēs, 30. aprīļa domes sēdē deputāti deleģēja pienākumus Attīstības daļas projekta koordinatorei Inesei Matisānei.


Jolanta Rubine

Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv