„Purvīša balvas” nominantu izstāde.

  • „Purvīša balvas” nominantu izstāde.

Publicēts: 17:39 13.03.2023 Pievieno notikumu
No 2023. gada 1. aprīļa līdz 11. jūnijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā, Jaņa Rozentāla laukumā 1 būs skatāma "Purvīša balvas" nominantu izstāde.

Purvīša balva dibināta 2008. gadā ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. Šo balvu pasniedz reizi divos gados māksliniekam (vai mākslinieku grupai), kuru darbi izceļas Latvijas mākslas vidē ar māksliniecisko vērtību, saikni ar savu laikmetu vai ko citu – katrs darbs ir individuāls un katra izstāde prasa atšķirīgu pieeju. Purvīša balva ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā, turklāt tikai pirms pāris gadiem tika ieviesta nominācija par mūža ieguldījumu mākslā, ko šogad saņems tekstilmāksliniece Edīte Pauls-Vīgnere. Kā redzams, māksla, par kuru var saņemt šo balvu, ir ļoti daudzveidīga.

"Purvīša balvas 2023" nominanti:

Evelīna Deičmane

Ance Eikena

Kristaps Epners

Daiga Grantiņa

Darja Meļņikova

Evita Vasiļjeva un Kaspars Groševs.

Skatītāji varēs aplūkot izstādes Nacionālā mākslas muzeja Lielajā zālē un nobalsot par savu favorītu, kuru uzzināt varēs 26.maijā.

 

Vairāk informācijas: https://www.lnmm.lv/par-mums/purvisa-balva

Kategorijas: Kultūra;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv