Rakstniece un dzejniece Inese Zandere viesojas Līvānos

  • Rakstniece un dzejniece Inese Zandere viesojas Līvānos

Publicēts: 17:31 13.02.2019 Pievieno notikumu

31.janvārī Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zāli piepildīja bērnu čalas – Līvānu 1.vidusskolas skolēni tikās ar vienu no bērnu populārākajām un iemīļotākajām autorēm - Inesi Zanderi. Pasākums noritēja Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta tikšanos ciklā “Es un Tu bibliotēkā” ietvaros.

 

Inese Zandere atklāja, ka savu pasaules redzējumu viņa vispirms mēģinājusi izteikt vizuāli, bet viņai licies, ka zīmējums neatspoguļo pilnībā tās jūtas un domas, kas viņai bijušas svarīgas. Tad Inese sākusi  zīmējumu otrā pusē izteikt savus pārdomas dzejas rindās.

 

Rakstniece un dzejniece Inese Zandere atraktīvi pastāstīja un parādīja, kā tapusi grāmata “Latviešu zvēri”, cik daudzu profesiju pārstāvji strādājuši, lai  grāmatu izdotu, lai tā nonāktu pie saviem lasītājiem.  Sekojot līdzi notiekošajam uz ekrāna, bērni skaitīja grāmatas izdošanā iesaistītos darbiniekus, izteica savus minējumus, kādas profesijas vēl būtu vajadzīgas, lai grāmata būtu ne tikai saturīga, bet ar patīkamu, interesentu noformējumu un nonāktu pie lasītājiem.

 

Pasākuma turpinājumā sekoja dzejoļu minamais un vārdu spēlējamais konkurss – visi kopīgi mainīja vārdus vietām vai darināja līdzīgi skanošus vārdus Ineses Zanderes vadībā.

 

Mūsu bibliotēkā dzejniece pirmo reizi nolasīja savus jaunos dzejoļus par bērnu drošības profilaksi, kurus viņai  pasūtījis Bērnu klīniskās slimnīcas Atbalsta fonds, jo Latvijai Eiropā ir  viena no pirmajām vietām bērnu traumatismā.

 

Tikšanās beigās bērni uzdeva autorei jautājumus. Viņi interesējās kādā vecumā rakstniece sākusi rakstīt dzejoļus, kāda ir viņas pirmā grāmata, kā pašiem sākt rakstīt grāmatas un citus.

 

Nākošā projekta “Es un Tu bibliotēkā” notiks martā ar rakstnieci un novadnieci Rutu Skrebeli.

Kategorijas: Kultūra;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv