Rīgā notika Pirmā starptautiskā starpdisciplinārā ārstu konference par preventīvo medicīnu

  • Rīgā notika Pirmā starptautiskā starpdisciplinārā ārstu konference par preventīvo medicīnu

Publicēts: 14:53 23.10.2018 Pievieno notikumu

13. un 14. oktobrī viesnīcā "Monika Centrum" norisinājās pirmā starptautiskā starpdisciplinārā ārstu konference "Preventīvās medicīnas mūsdienu iespējas". Konferencē piedalījās Latvijas, Vācijas un Krievijas vadošie medicīnas speciālisti, kuri dalījās ar savu pieredzi, kā arī stāstīja par atklājumiem preventīvās medicīnas jomā dažādās pasaules valstīs.

Konferenci organizēja skaistuma klīnika "Panacea Pro" sadarbībā ar "Ģimenes ārstu praksi" un Starptautisko Integrālās preventīvās un pretnovecošanās medicīnas institūtu "PreventAge". Informatīvo atbalstu nodrošināja Latvijas Ārstu biedrība.

"Mums ir liels prieks būt pirmajiem Latvijā, kas aizsāk preventīvās medicīnas virzīšanu un attīstību”, stāsta Ludmila Stavro-Freiberga, konferences organizatore.

Organizatore atklāj iemeslu, kāpēc preventīvās medicīnas konference tika rīkota tieši Latvijā: šobrīd konvencionālā (jeb klasiskā) medicīna risina akūtas veselības problēmas, tādas kā infarkts vai insults, un demonstrē brīnumus ķirurģijas jomā, taču daudzos gadījumos joprojām nespēj atrast risinājumu pastāvošajām hroniskajām slimībām, tādām kā cukura diabets, paaugstinātais asinsspiediens, bronhiālā astma, hroniskais stresa stāvoklis un nogurums, kā arī liekais svars ar metabolisko sindromu.

Konferencē apsprieda jaunākās metodes cīņā ar “mūsdienu civilizācijas slimībam”

“Preventīvajai medicīnai var atrast arī citus nosaukumus: to var nosaukt arī par personificēto, integrālo vai prediktīvo medicinu”, norāda Ludmila Stavro-Freiberga. “Taču galvenais ir tas, ka tas NAV kārtējais netradicionālās medicīnas paveids. Preventīvā medicīna balstās uz klasiskās medicīnas principiem un jaunākajiem zinātniskajiem atklājumiem. Daudziem ārstiem konference kļuva par “svaigā gaisa malku”, bet dažiem – par patīkamu apliecinājumu savas prakses pareizajai virzībai. Notikusī konference ir pirmais solis tam, lai ieviestu Latvijas sabiedrībā jaunu medicīnas kultūru, jaunu paradigmu, kura jau ir attīstīta ASV un Eiropas Savienības valstīs.

Konferencē uzstājās Dr. Jegors Jegorovs (Vācija), Dr. Aleksands Derjabo (Latvija), Dr. Andrejs Gostrijs (Krievija), Dr. Tatjana Amirova (Krievija), Dr. Agnese Ruskule (Latvija), Dr. Edgars Tirāns (Latvija), Dr. Dmitrijs Perminovs (Latvija), Dr. Ilze Aizsilniece (Latvija).

"Mēs pateicamies konferences dalībniekiem, organizatoriem un atbalstītājiem par ieguldīto darbu", nobeigumā saka Ludmila Stavro-Freiberga. “Ar prieku paziņojam, ka drīzumā varēsim piedāvāt Latvijas ārstiem padziļinātu apmacību šajā jomā”, piebilst viņa.

Informāciju sagatavoja komunikāciju aģentūra Advanced Learning & Communications. www.alc.lv

  • Rīgā notika Pirmā starptautiskā starpdisciplinārā ārstu konference par preventīvo medicīnu

  • Rīgā notika Pirmā starptautiskā starpdisciplinārā ārstu konference par preventīvo medicīnu

  • Rīgā notika Pirmā starptautiskā starpdisciplinārā ārstu konference par preventīvo medicīnu

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv