Saīsināts mājas karantīnas laiks kontaktpersonām

  • Saīsināts mājas karantīnas laiks kontaktpersonām

Publicēts: 10:29 02.03.2022 Pievieno notikumu
Mājas karantīnas ievērošanas laiks visām personām saīsināts līdz septiņām dienām, savukārt cilvēkiem, kam ir pietiekama vakcinācijas pret Covid-19 aizsardzība un iedzīvotājiem ar derīgu pārslimošanas sertifikātu netiks piemērots kontaktpersonas statuss. To paredz 1. martā valdībā atbalstītie grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Mājas karantīnas laiks saīsināts līdz septiņām dienām (iepriekš 10).

Mājas karantīna atcelta vakcinētiem iedzīvotājiem, kuriem pēc primārās vakcinācijas ar divu devu vakcīnām pagājuši ne vairāk kā pieci mēneši vai pēc "Janssen" vakcīnas vienas devas saņemšanas – ne vairāk kā divi mēneši, kā arī cilvēkiem, kuri saņēmuši balstvakcināciju vai kuriem ir derīgs pārslimošanas sertifikāts.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas 22. februāra lēmumu, ka Covid-19 pārslimošanas sertifikātu var izsniegt pamatojoties uz pozitīvu antigēnu ātro testu, arī Latvijā iedzīvotāji, sākot no 7. marta, varēs saņemt pārslimošanas sertifikātu, ja ātrais antigēna tests veikts ārstniecības iestādē vai aptiekā un to veikusi ārstniecības persona, farmaceits vai cita noteikumos minēta persona.

Vienlaikus grozījumos noteikts, ka Ukrainas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem pirms ieceļošanas Latvijā nebūs jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai testa rezultāts. Ukrainas iedzīvotāji bez sertifikātiem varēs saņemt pakalpojumus drošajā vidē, uzrādot Ukrainas izdotu personu apliecinošu dokumentu. Jau ziņots, ka Ukrainas pilsoņi Latvijā varēs saņemt visus valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, kas pieejami Latvijas iedzīvotājiem.

Foto un informācija: Veselības ministrija

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv