Šonedēļ Rīgā gaidāma Latvijas-Ķīnas ekonomiskajām attiecībām veltīta konference

  • Šonedēļ Rīgā gaidāma Latvijas-Ķīnas ekonomiskajām attiecībām veltīta konference

Publicēts: 17:19 09.10.2018 Pievieno notikumu

Trešdien, 10. oktobrī, viesnīcā Park Inn by Radisson Riga Valdemara notiks Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomes (CCPIT) organizētais “Latvijas–Ķīnas tirdzniecības un investīciju forums”. Gaidāmajā konferencē piedalīsies vairāk nekā 40 Ķīnas vadošo mašīnbūves un elektronikas nozaru pārstāvji, un pašmāju uzņēmējiem tā kalpos kā platforma, kur tikties ar potenciālajiem biznesa sadarbības partneriem no šī reģiona.

Ķīna jau tradicionāli ir bijusi viens no nozīmīgākajiem Latvijas partneriem eksporta jomā, turklāt ik gadu šīs sadarbības loma aizvien turpina pieaugt. Pērn Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Ķīnu sasniedza 624,8 milj. EUR, no kuriem eksports veidoja 141,4 milj. EUR (0,9 %), savukārt imports - 483,3 milj. EUR (2,9 %). Tas Ķīnu ierindo 14. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā.


“Latvijas–Ķīnas tirdzniecības un investīciju forums” Rīgā tiek organizēts pirmo reizi ar mērķi veicināt sadarbību un ekonomisko sakaru stiprināšanu starp Ķīnu, Austrumeiropas un Centrāleiropas valstīm. Galvenās uzņēmējdarbības jomas, kas konferencē tiks pārstāvētas, ir sakaru tīklu pakalpojumi, enerģijas avotu, barošanas bloku un barošanas avotu ražošana; mikroviļņu antenu un elipsveida viļņvadu izstrāde un apkalpošana; liftu, eskalatoru un specializēto liftu ražošana, uzstādīšana, modernizācija un tehniskās apkopes; elektroenerģijas un rūpniecisko iekārtu ražošanas un integrācijas pakalpojumi; zemsprieguma elektroierīču ražošana; elektrisko darbarīku, ierīču slēdžu, elektrisko testa iekārtu, kā arī elektriskās un rūpnieciskās izolācijas materiālu ražošana, viedās tehnoloģijas, sejas un pirkstu nospiedumu atpazīšanas sniedzēji, rūpnieciskie roboti u.c.

 

Līdzās vairākām ietekmīgām amatpersonām un uzņēmējiem konferencē piedalīsies arī pārstāvji no Latvijas Ekonomikas ministrijas un Ķīnas vēstniecības Latvijā. Tāpat uz skatuves kā eksperti un paneļdiskusiju dalībnieki kāps Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadītājs Andris Ozols, Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības kameras (CCOIC) ģenerālsekretārs Yu Jianlong, Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomes Starptautisko izstāžu nodaļas vadītāja Di Rong, Šanhajas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomes priekšsēdētāja vietnieks Yu Chen un citi. Pasākuma izskaņā paredzētas arī uzņēmēju B2B sadarbības veicināšanas un tīklošanās aktivitātes.


Papildus gaidāmajam forumam Baltijas tehnoloģiju izstādes un konferences RIGA COMM ietvaros no 11. līdz 12. oktobrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā būs apskatāms arī Ķīnas mašīnu tehnikas un elektronikas iekārtu stends. Tā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Ķīnas paviljona 1068m2 plašo izstādi, kas uzskatāmi prezentēs tādas strauji augošas uzņēmējdarbības jomas kā infrastruktūru, iekārtu un elektronikas ražošanu, sakaru rūpniecību, mākslīgo intelektu u.c., kas attīstās tiešā saiknē ar inovācijām un jaunākajām tehnoloģijām. Ar saviem produktiem un pakalpojumiem izstādē piedalīsies 49 prestiži Ķīnas uzņēmumi no Šanhajas, Pekinas, Šenžeņas, Siaņas un citām vadošajām pilsētām. Vietējiem uzņēmējiem šajās dienās būs iespēja apspriest praktiskus jautājumus un sadarbību ar tādiem Ķīnas uzņēmumiem kā Yunke China Information Technology Limited, Šanhajas Starptautisko tehnoloģiju apmaiņas centrs, Shanghai Nuclear Power Industrial Co Ltd, Shanghai Electric (Group) Cooperation u.c.


Latvijas–Ķīnas tirdzniecības un investīciju forums” norisināsies trešdien, 10. oktobrī, plkst. 15.00 – 17.00 viesnīcā Park Inn by Radisson Riga Valdemara Rīgā, Krogus ielā 1. Pasākuma darba valoda – angļu

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv