Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Aizkalnē bērni iepazina suņu terapiju!

  • Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Aizkalnē bērni iepazina suņu terapiju!

Publicēts: 15:03 02.06.2015 Pievieno notikumu

„Četrkājainie skolotāji” jeb attīstošās nodarbības ar kanisterapijas elementiem Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā 1. jūnijā notika Aizkalnē, kas ir kārtējā aktivitāte projekta „Kompleksi atbalsta pasākumi sociālās atstumtības mazināšanai jauniešiem un ģimenēm ar bērniem” ietvaros.

Latvijā kanisterapija ir salīdzinoši jauns rehabilitācijas veids, jo tai ir nepieciešams suns ar atbilstošu temperamentu un audzināšanu, suns, kuram patīk būt kopā ar cilvēkiem, kā arī īpaši apmācīts suns – Latvijas suņi visbiežāk uz apmācību un sertifikāciju dodas uz Poliju. Lai arī visbiežāk šo metodi pielieto darbā ar bērniem, kuriem ir nopietnas saslimšanas, nodarbības ar suņiem lieliski palīdz jebkuram bērnam, jo pozitīvi iedarbojas uz bērna psihoemocionālo stāvokli, ceļ pašapziņu, veicina motivāciju, kā arī mazina trauksmi, kas rodas, saskaroties ar nezināmo. Tieši ar šādu mērķi projekta ietvaros tiek piedāvātas nodarbības, turklāt tās notiks visas vasaras garumā – jūnijā vēl 3 reizes nodarbības būs Aizkalnē, tad nākamā bērnu grupa jūlijā tās apgūs  Preiļos, bet augusta mēnesis atvēlēts Riebiņu puses bērniem, tādejādi šo aktivitāti piedāvājot iespējami lielākam bērnu skaitam.

Tie ir burvju suņi – ar šādiem vārdiem Aizkalnē bērnus uzrunāja kanisterapeites Antoņina Nackeviča un Natālija Kovaļonoka, kuras mērojušas ceļu no Daugavpils kopā ar trīs jaukiem suņiem. Nodarbības sākumā bērni tika iepazīstināti, ko šie suņi prot izdarīt – bez jau ierastajām lietām kā komandu „sēdēt, gulēt, dejot!” izpildīšanas, četrkājainie skolotāji rādīja, kā prot savākt tik svarīgas lietas kā naudas maks, atslēgas, ķemme, uzkodas un pavada, un to visu salikt mugursomā. Ar patiesu izbrīnu bērni skatījās, kā suns prot atritināt paklāju, lai saklātu sev guļvietu, kā arī to novākt – netiešā veidā bērniem tādejādi tika nodota informācija, cik svarīgi ir mācēt pašiem savākt sev nepieciešamās mantas, ko ņemt līdzi skolas somā, kā arī tik reizēm grūto darbiņu kā gultas sakārtošana no rīta – ja jau sunīts to prot, kāpēc lai bērns to nevarētu izdarīt. Nemanāmi arī bērni tika iesaistīti aktīvi darboties ar suņiem – mācījās to pareizi glāstīt (un aplams ir pieņēmums, ka sunim patīk, ja tam glāsta galvu – vispareizāk tam glāstīt muguru un krūtis), ķemmēt, vest pavadā, barot. Tika rīkotas sacensības, kurš ātrāk izlīdīs pa tuneli – suns vai bērns – šī nodarbe tika atkārtota pat vairakkārt. Nākamajās nodarbībās speciālistes jau mērķtiecīgāk strādās ar katra bērna individuālo problēmu – vai tās ir bailes, trauksme, grūtības adapēties vai komunicēt ar citiem, to visu var iemācīt pārvarēt suns, tāpēc šīs nodarbības ir tik vērtīgas. Lai arī kanisterapija ir jaunums novadā, bērni un vecāki bija sajūsmināti par piedzīvoto, un pēc kopbildes ar mīluļiem, jūnija saules apspīdēti, bērni turpināja savu aktīvo rosību turpat esošajā bērnu rotaļu laukumiņā, kurš uzstādīts vēl pirms nepilna gada, bet ir jau ļoti iecienīta atpūtas vieta.

Kopumā jāsaka, ka Starptautiskā bērnu aizsardzības diena bija izdevusies godam, tomēr pateicības vārdi jāsaka gan Aizkalnes pagasta pārvaldes vadītājai Guntai Uzulevičai un tautas nama vadītājai Mārai Rožinskai par atbalstu nodarbību norises nodrošināšanā, gan Preiļu novada domei, personīgi priekšsēdētājai Marutai Plivdai, un Riebiņu novada domei, personīgi priekšsēdētājam Pēterim Rožinskim, par līdzfinansējuma piešķiršanu projekta aktivitāšu īstenošanai.


Anita Gāga

Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv