Strenčos norisinājās Latvijas Baļķa celšanas čempionāts!

Publicēts: 12:42 25.05.2015 Pievieno notikumu

Dainis Zāģeris uzstāda jaunu Latvijas rekordu baļķa celšanā

Strenčos norisinājās Latvijas Baļķa celšanas čempionāts, kurā jaunu Latvijas rekordu šajā disciplīnā uzstādīja spēkavīrs Dainis Zāģeris. Paceļot 191 kilogramu smagu baļķi, viņam izdevās pārspēt līdzšinējo rekordu (190 kg), kurš kopš 2005.gada piederēja Raimondam Bergmanim.

Latvijas Baļķa celšanas čempionāts Latvijā norisinās jau otro gadu un šogad tajā piedalījās trīspadsmit atlēti, tostarp, Dainis Zāģeris, kurš šobrīd aktīvi startē Spēkavīru čempionu līgas sacensībās visā pasaulē, 2014.gada Latvijas Spēkavīru čempionāta uzvarētājs Oskars Martužans, kā arī Aivars Šmaukstelis, Edgars Andersons, Ivars Grahoļskis, Artis Plivda, Māris Rozentāls, Didzis Zariņš, Jānis Ilgavižs, Jānis Šleckus, Igors Podčeredņičenko, Magnuss Vucāns un spēkavīru sacensību organizators, spēkavīrs Agris Kazeļņiks.

Absolūto uzvaru baļķa celšanā, uzstādot jaunu Latvijas rekordu, izcīnīja spēkavīrs Dainis Zāģeris, otru labāko rezultātu šajā vingrinājumā, paceļot 180kg, uzrādīja Ivars Grahoļskis, bet trešajā vietā ar rezultātu 170kg ierindojās spēkavīrs Oskars Martužans no Ugāles.

Lai skatītājiem sagādātu īstu šovu, spēkavīri izpildīja vēl arī citus vingrinājumus. Ārpus kārtas krucifiksa turēšanā izstieptās rokās piedalījās un vēl vienu Latvijas rekordu uzstādīja spēkavīrs, treneris Māris Rozentāls no Kuldīgas, viņa rezultāts 1:08;99. Godalgoto otro vietu izcīnīja Artis Plivda, 1 minūte un 6 sekundes, bet trešo – Aivars Šmaukstelis, 55;09 sekundes.

Pirmo reizi sacensībās spēkavīriem viens no vingrinājumiem bija mašīnas turēšana slīpumā. Visvieglāk šajā cīņā ar “Škoda” auto veicās Artim Plivdam, viņš to noturēja visilgāk, minūti un 48 sekundes, otrs labākais bija Jānis Šleckus (1:22;49), bet trešais - Jānis Ilgavižs (1:16;92).

Savukārt fermera pastaigā, kur jānoiet 15m, katrā rokā turot 175kg lielu smagumu, triumfēja Kuldīgas trijnieks, Māra Rozentāla audzēkņi – pirmajā vietā Edgars Andersons (8:36 sek), otrajā Oskars Martužans (9:26 sek) un godpilnajā trešajā vietā Jānis Šleckus (10:03 sek).

Stiprākais bluķa ciršanā izrādījās Igors Podčeredņičenko, kurš to četrās daļās sadalīja vienā sekundē un 31 sekundes simtdaļā, otro labāko rezultātu uzrādīja Māris Rozentāls (2:11 sek) un trešajā vietā ierindojās Ivars Grahoļskis, viņam tas izdevās 4:20 sek.

Šīs bija 2015.gada sezonas pirmās spēkavīru sacensības un “Latvijas Spēkavīru čempionāts 2015” sāksies jau nākammēnes, pirmais posms, sacensības komandām, paredzētas 6.jūnijā Preiļos un 7.jūnijā Daugavpilī.  

2015.gada spēkavīru sezonas ģenerālsponsors uzņēmums “Autotehnica” -  kravas automašīnu un to piekabju, meža tehnikas, traktortehnikas, būvtehnikas, lauksaimniecības tehnikas un autobusu remonts. Latvijas Baļķa celšanas čempionātu atbalsta “Latvijas Gāze”, “Arčers”, “Škoda”, “XL Energy Drink”, “B&B Tools”, “Fiskars” un gaļas pārstrādes uzņēmums “Nākotne”.  


Informāciju sagatavoja:

Elīna Gārbena

SIA “Stipriem Events & Media” sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja

E-pasts: elina@stipriem.lv

Mob. tel. +371 26135134
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv