“Tad un tagad. Latvijas Republikas Zemessardzei 30”

  • “Tad un tagad. Latvijas Republikas Zemessardzei 30”

Publicēts: 09:44 17.06.2024 Pievieno notikumu

No 7.jūnija līdz 25.jūnijam Cēsu centrā, skvērā aiz Uzvaras pieminekļa, apskatāma ceļojošā izstāde “Tad un tagad. Latvijas Republikas Zemessardzei 30”.

Tā atspoguļo Zemessardzes attīstības gaitu no tās dibināšanas pirmsākumiem 1991.gada 23.augustā līdz pat mūsdienām. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Tāpat ir uzlabojies zemessargu ekipējums, tehniskais nodrošinājums un apmācības iespējas.

Tomēr viena lieta ir palikusi pārliecinoši nemainīga – dažāda vecuma un visdažādāko profesiju pārstāvju vēlme stāties zem vienota Latvijas Republikas Zemessardzes karoga, ar vienotu mērķi sargāt Latvijas neatkarību un brīvību.

Zemessardzes vienības ir visā Latvijā – Vidzemē Zemgalē, Latgalē un Kurzemē. Vairāk nekā 10 000 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai.

Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā.

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāzvana uz vienoto pieteikšanās tālruni 1811 vai personīgi jāierodas savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzināt vairāk var tīmekļvietnē www.zs.mil.lv.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv