Taisons pret Džounsu: bukmeikeri prognozē boksa zvaigžņu cīņas čempionu

  • Taisons pret Džounsu: bukmeikeri prognozē boksa zvaigžņu cīņas čempionu

Publicēts: 17:29 28.11.2020 Pievieno notikumu

Naktī uz 29. novembri Losandželosā norisināsies cīņu šovs, kas piedāvās īstu sporta fantastikas paraugdemonstrējumu vai vismaz aizraujošu ceļojumu atpakaļ laikā. Proti, šo sestdien gaidāma visā pasaulē plaši apspriestā paraugcīņa starp leģendārajiem boksa veterāniem Maiku Taisonu un Roju Džounsu. "Betsafe" bukmeikeru prognozes liecina, ka šajā astoņu raundu cīņā favorīta statusā ir Maiks Taisons, un, lai gan oficiāls uzvarētājs šoreiz netiks paziņots, cīņas iznākums varētu būt arī neizšķirts.

Maiks Taisons savu profesionāļa karjeru beidza 2005. gadā, ciešot divus zaudējumus pēc kārtas pret bokseriem, kurus tobrīd nevarēja uzskatīt par elites līmeņa pārstāvjiem. Tā piemēram, īrs Kevins Makbraids pēc uzvaras pār Taisonu aizvadīja vēl astoņas cīņas, zaudējot sešās no tām. Savukārt pats Taisons pēc tam mēģināja tikt vaļā no parādiem, aizvadot vairākas paraugcīņas, taču tās tālajā 2006. gadā plašāku publikas interesi neguva. Kopš sportista karjeras beigām viņš ir atstājis pagātnē savu pretrunīgi vērtētā boksera reputāciju, turklāt Taisons arī 54 gadu vecumā aizvien demonstrē izcilu ātrumu un spēku.

Viņa pretinieks būs 51 gadu vecais Rojs Džounss - vienīgais cīkstonis boksa vēsturē, kurš savu karjeru sāka svara kategorijā zem 70kg un spēja kļūt par pasaules čempionu smagsvaros. Džounss ir bijis pasaules čempions četrās dažādās svara kategorijās un tiek uzskatīts par vienu no visu laiku labākajiem bokseriem. Savulaik Džounss ir aizvadījis cīņu arī Rīgā – viņš šeit viesojās 2014. gadā, izcīnot uzvaru pār Kortniju Fraju.

Lai arī abi boksa veterāni ir līdzīgā vecumā, Džounsa priekšrocība pret Taisonu ir fakts, ka viņš profesionālajā boksā noturējās daudz ilgāk. Kamēr Taisonam šī būs pirmā cīņa 14 gados, Džounss laika posmā no 2011. līdz 2018. gadam aizvadīja vēl 15 cīņas, gūstot pat samērā labus rezultātus. Savu pēdējo cīņu Džounss aizvadīja pirms nieka diviem gadiem, toreiz pavēstot, ka vienīgais cīkstonis, kura dēļ būtu gatavs atsākt karjeru, ir MMA leģenda Andersons Silva. Tomēr nav noslēpums, ka boksā solījumi un skaļas apņemšanās ir visai ierasta lieta, ko cīkstoņi nereti piekopj, lai nodrošinātu sev publicitāti mediju telpā.  

“Bukmeikeru prognozes liecina, ka Taisons ir gaidāmās cīņas favorīts – viņa uzvara novērtēta ar 66% varbūtību, kamēr Džounsam tie ir vien 36%. Protams, grūti iztēloties, ka Taisona lielā atgriešanās sākas ar zaudējumu, un arī no biznesa viedokļa Džounsa piekāpšanās būtu daudz labāk saprotama. Tomēr, lai arī boksā neizšķirts tiek fiksēts reti, paraugcīņā, kas sarīkota galvenokārt kā šovs un kurā abiem cīkstoņiem rezultāts neko neizšķir, tas nebūt nav scenārijs, ko nevarētu iztēloties visu astoņu raundu garumā. Taisona cīņas viņa karjeras pilnbriedā reti ilga līdz beigām, taču paredzams, ka šoreiz būs jārēķinās ar lēnāku, piesardzīgāku un vairs ne tik tehnisku cīņu,” komentē “Betsafe” prognožu eksperts Valters Rozmanis.

Gaidāmā cīņa notiks "Staples Center" arēnā bez līdzjutēju klātbūtnes, taču tās tiešraide būs pieejama visā pasaulē un tostarp arī Latvijā. Formāli tā pieteikta kā paraugcīņa nevis profesionālā boksa cīņa, tāpēc ne Taisons (50-6), ne Džounss (66-9) savas karjeras bilances ar to nepapildinās. Cīņas norisi pārraudzīs Kalifornijas štata atlētu komisija, un tā, ņemot vērā abu bokseru veterānu statusu, nozīmējusi arī speciālus noteikumus. Mačā paredzēti astoņi raundi, katrs pa divām minūtēm ierasto trīs minūšu vietā, un tāpat komisija norādījusi, ka bokseriem būs jādemonstrē savas cīņas prasmes, nevis tikai jānokautē pretinieks.

Kategorijas: Sports;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv