Trīs Zvaigžņu balva sportā – bukmeikeri prognozē aizvadītā gada līderus

  • Trīs Zvaigžņu balva sportā – bukmeikeri prognozē aizvadītā gada līderus

Publicēts: 10:56 08.12.2020 Pievieno notikumu

Globālās pandēmijas dēļ vairums plānoto sporta notikumu šogad gājuši secen, taču, neskatoties uz to, arī šī gada nogalē jau tradicionāli tiks godināti Latvijas izcilākie sportisti. 2020. gads iezīmē jaunu pagrieziena punktu nozares laureātu apbalvošanā, piesakot līdzšinējo ceremoniju kā “Trīs Zvaigžņu balvu”. Pasākuma organizatori sola, ka mainījies ir ne tikai apbalvojuma koncepts – arī laureātu noteikšana tagad esot atklātāka un ar jaunām nominācijām, kurās savu balsi favorītiem šoreiz varēja atdot arī sabiedrība. Kurš iegūs gada labākā sportista titulu un plūks uzvaras laurus arī citās kategorijās – tas tiks paziņots decembra beigās, taču “Betsafe” bukmeikeri jau šobrīd prognozē iespējamos līderus.

Ikgadējā sporta apbalvojuma reputācija iepriekš vairākkārt tikusi apšaubīta, ņemot vērā, piemēram, Martina Dukura labākā sportista titulu, kas pēdējo desmit gadu laikā viņam piešķirts sešas reizes. Sevišķi lielu rezonansi pērn izsauca Martina pārākums pār lielisko handbolista Daiņa Krištopāna sniegumu. Lai arī Dukura panākumi neapšaubāmi ir vērā ņemami,  par labākā sportista titula piešķiršanu viedokļi dalās un Latvijā ir arī virkne citu sportistu, kuri  šo titulu būtu pelnījuši. Protams, šis kritērijs visiem neizsaka vienu un to pašu, tāpēc galvenais bukmeikeru prognožu apsvērums ir žūrijas un aktīvāko līdzjutēju atbalsts.

“Trīs Zvaigžņu balvas 2020” laureāti 10 nominācijās tiek noteikti divās kārtās. Kandidātus 1. kārtā varēja izvirzīt visnotaļ plašs iesaistīto personu loks - 94 Latvijas sporta federācijas un citas sporta pārvaldības iestādes, kā arī 30 sporta žurnālisti. Apkopojot vadošos pretendentus, žūrijas komisija virzīja tos 2. kārtā, kad sākās tautas balsojums. Laureātus noteiks trīs vērtētāju grupas – līdzjutēju balsojums internetā (50%), 30 sporta žurnālisti (25%) un 9 sportisti (25%), taču jāņem vērā interneta balsojuma īpatnības un fakts, ka rezultāti bija pieejami visu balsojuma laiku līdz pat 29. novembrim - arī tas var ietekmēt gala iznākumu.

“Gada sportista titula kontekstā bukmeikeru starpā valda uzskats, ka tas beidzot tiks pasniegts Mairim Briedim. Mūsuprāt, pastāv liela iespējamība par labu šim scenārijam, un būtu patiešām liels pārsteigums, ja Mairis vēlreiz tiks apdalīts. Briedis ir neapstrīdams pasaules čempions krūzeru svara kategorijā, kurš pavisam nesen uzvarēja vēl vienā lieliskā boksa cīņā, un tas ir izcils panākums, ko var salīdzināt pat ar Latvijas hokeja izlases olimpisko zeltu,” komentē “Betsafe” prognožu eksperts Valters Rozmanis.

Turpretī pārsteidzoši zemu apbalvojuma saņemšanas iespējamību bukmeikeri paredz Kristapam Porziņģim - Latvijas populārākajam sportistam pasaulē, kurš ir NBA līmeņa zvaigzne un pirmo reizi savas karjeras laikā spēlēja arī izslēgšanas spēlēs, taču kura izredzes uz līdera pozīcijām šobrīd ir viszemākās. Savukārt gada sākumā un vasarā lieliski spēlējošais "Blue Jackets" komandas vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš tika iekļauts NHL sezonas debitantu izlasē, ekspertu prognozēs ierindojās trešajā vietā, bet mazliet augstāk tiek vērtētas karjeras labāko sezonu aizvadījušā riteņbraucēja Toma Skujiņa izredzes.

Daudzsološais Latvijas izlases basketbolists Dāvis Bertāns, lai arī nav nominēts kā “Gada sportists”, tāpat ir iekļauts “Trīs Zvaigžņu balvas” sarakstos, pretendējot uz “Gada izrāvienu sportā”. Tur viņš konkurē ar jau pieminēto Merzļikinu un jauno tenisa talantu Kārli Ozoliņu. Hokeja zvaigzne, kurš no Šveices līgas pārcēlās uz NHL, gadu sāka no zemāka sliekšņa un viņa izrāviens ir salīdzinoši tālāks. Attiecīgi Merzļikinu bukmeikeri šajā kategorijā uzskata par izteiktu līderi, Bertānam un Ozoliņam prognozējot otro un trešo vietu ar samērā līdzīgiem rezultātiem.

Mazliet savādāka situācija valda dāmu konkurencē, kur labāko sportistu noteikšana solās būt vēl sīvāka. Tur par favorīti šogad tiek uzskatīta 20 gadus vecā slēpotāja Patrīcija Eiduka, kura martā ieguva ceturto vietu Pasaules čempionā juniorēm. Savukārt viņas sīvākās konkurentes ir biatloniste Baiba Bendika, kā arī Latvijas tenisa līderes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova, kuras gan šogad pie lielām uzvarām netika, bet kuru izredzes uz līderes titulu arī netiek izslēgtas.

Valters Rozmanis atzīmē: “Interesanti, ka starp “Gada notikumiem sportā” ir atradusies vieta arī Maira Brieža cīņai WBSS finālā, kas bija plānota Rīgā, taču norisinājās Minhenē. Ja reiz šajā nominācijā var iekļaut ārzemju sacensības, kurās piedalās latvieši, tad šķiet nedaudz dīvaini, ka izvirzītas nav, piemēram, NBA un NHL izslēgšanas spēles. Savukārt ievērības cienīgs notikums Latvijā - pasaules čempionāta posmi motokrosā Ķegumā - starp favorītiem diemžēl neatrodas. Tāpēc vēlreiz jāuzsver - “Trīs Zvaigžņu balvas 2020” laureātus ne vienmēr nosaka to atbilstība apbalvojumam, bet gan kopējais vērtētāju viedoklis.”

Kategorijas: Sports;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv