Tuvākajā laikā Preiļos sāksies gaismekļu nomaiņa trīs pilsētas ielās!

Publicēts: 14:20 25.05.2015 Pievieno notikumu

Šī gada 18. maijā Preiļu novada dome noslēdza līgumu ar Vides investīciju fondu un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija par projekta “Preiļu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma energoefektivitātes uzlabošana” Nr.KPFI-13.3/24 realizēšanu.

Preiļu novada domes Attīstības daļas vadītājs Zigmārs Erts pastāstīja, ka kopējās projekta izmaksas sastāda 204 171.54 euro, projekta attiecināmās izmaksas – 195 639.83 euro.  No attiecināmajām izmaksām Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzekļi ir 64%, kas sastāda 125209.50 euro.

Projekta ietvaros paredzēts veikt Preiļu pilsētas publisko teritoriju apgaismojuma energoefektivitātes uzlabošanu, tādējādi veicinot elektroenerģijas patēriņa un oglekļa dioksīda emisiju samazināšanu. Ieplānots nomainīt gaismekļus, vecos stabus Raiņa bulvārī, Kooperatīva ielā un Liepu ielā no parka līdz SIA “Preiļu saimnieks” administrācijas ēkai.

Raiņa bulvārī paredzēts dzīvsudraba gaismekļu nomaiņa uz 18 LED gaismekļiem, Kooperatīva ielā tiks nomainīti 25 dzīvsudraba gaismekļi un to vietā uzstādīti  LED gaismekļi, savukārt Liepu ielā projekta ietvaros ieplānota dzīvsudraba gaismekļu nomaiņa uz 21 LED gaismekli.

Katru gadu Preiļu pilsētā notiek atsevišķu ielu apgaismojuma izbūve un rekonstrukcija, taču veikto nelielo investīciju apjoms nespēj būtiski uzlabot kopējo apgaismojuma sistēmu pilsētā. Par pilnībā apmierinoši izgaismotām ielām var uzskatīt tikai nesen rekonstruētos objektus.

Vecie gaismekļi un stabi ir morāli novecojuši un nav energoefektīvi, un pēdējo gadu apgaismošanas iekārtu tirgus analīze liecina par to, ka arvien pieaug enerģētiski efektīvāku gaismekļu pieprasījums, kas nodrošina komfortablu un drošu vidi.

Maija Paegle,

Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv