Uzlabojumu veikšanai būs slēgta Melnalkšņu dumbrāja laipa Ķemeru Nacionālajā parkā

  • Uzlabojumu veikšanai būs slēgta Melnalkšņu dumbrāja laipa Ķemeru Nacionālajā parkā

Publicēts: 09:45 19.02.2019 Pievieno notikumu

Dabas aizsardzības pārvalde informē, ka no 19. līdz 22. februārim apmeklētājiem būs slēgta Melnalkšņu dumbrāja laipa, kas atrodas Ķemeros, dabas izglītības un informācijas centra “Meža māja” apkārtnē.

Laipa apmeklētājiem nebūs pieejama, lai, rūpējoties par dabas tūristu drošību, piemērotos apstākļos varētu veikt bīstamo koku zaru apzāģēšanu, kā arī pretslīdes sieta uzstādīšanu.

Laipa ir 500 m gara. Tā īsas pastaigas laikā aicina iepazīt pārmitru platlapju mežu – melnalkšņu dumbrāju Vēršupītes krastos. Rūpīgam vērotājam dumbrājs ir atklājumu pilna pasaule visos gadalaikos. Tā ir aizraujoša pavasarī un vasaras sākumā, kad dumbrājā saplaukst krāšņi pavasara ziedi un visur manāmi un saklausāmi meža putni. Arī vasarā, kad dumbrājs kļūst par ēnainu, dzīvības pārpilnu un noslēpumainu zaļu valstību. Un rudeņos, kad pamazām nodzeltē lakstaugi un uz kailo koku stumbriem izceļas sūnu un sēņu daudzveidība. Arī ziemā, kad mitrās ieplakas un aizsalušo upi pārklāj sniegs, kurā iezīmējas dzīvnieku pēdu raksti. Dumbrāju par piemērotu mājvietu atzīst teju visi Latvijā sastopamie dzeņi, arī parka simbols – baltmugurdzenis.

Kategorijas: Sabiedrība;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv