Valmieras tehnikums digitālajā nedēļā iepazīstina ar 3D virtuālo alu

  • Valmieras tehnikums digitālajā nedēļā iepazīstina ar 3D virtuālo alu

Publicēts: 11:04 08.04.2021 Pievieno notikumu

Kas ir 3D virtuālā ala, kā tā darbojas un kam tā ir noderīgā? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes tika sniegtas Valmieras tehnikuma organizētajā demo stundā "3D virtuālā ala izglītībā un uzņēmējdarbībā". Tās laikā 24. martā  interesentiem no visas Latvijas bija iespēja uzzināt, kā to izmantot izglītībā un uzņēmējdarbībā.

Tiešsaistes demo stundas laikā stāstījām un rādījām, ka virtuālā ala ir četru plakņu telpiskās apmācības telpa, kas ļauj radīt reāla izmēra vizualizācijas. Izstrādājot un integrējot atbilstošu saturu 3D virtuālajā alā, tehnoloģija ir liels atbalsts topošajiem mehatronikas, metālapstrādes, loģistikas speciālistiem, kā arī programmēšanas tehniķiem. Skolēni, veidojot jebkāda objekta vai automatizētas iekārtas modeļus, tos pārnesot 3D virtuālajā realitātē, var stimulēt un pārbaudīt objekta funkcionalitāti, kā arī dizainu un detaļu saderību. 

“Uzņēmēji savukārt var nākt uz 3D virtuālo alu, lai savas produktu idejas pārbaudītu vēl pirms prototipu izstrādes, ietaupot laiku un līdzekļus nepilnību novēršanā. Tāpat arī, ja arhitekts ir uzrasējis ēku, virtuālajā alā varam to projicēt, izstaigāt un apskatīties, kā tajā izskatās no iekšpuses,”  tehnoloģijas daudzveidīgās iespējas skaidro Valmieras tehnikuma profesionālās izglītības skolotājs Jānis Riba.

Demo stunda notika Eiropas Digitālās nedēļās Latvijā ietvaros, kas norisinājās no 22. līdz 26. martam. To organizēja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Inovatīvā izglītības tehnoloģija iegādāta projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Valmieras tehnikums ir viena no vismodernāk aprīkotajām izglītības iestādēm Latvijā un Austrumeiropā, kas jauniešiem piedāvā apgūt profesionālo vidējo izglītību 11 dažādās specialitātēs. Mūsdienīgā un inovatīvā vidē te iespējams apgūt prasmes atjaunojamajā enerģētikā, viesmīlībā, klientu apkalpošanā, pārtikas pārstrādē, pavārmākslā, finanšu vadībā, loģistikā un telemehānikā, mehatronikā, programmēšanā, mašīnbūvē un metālapstrādē.

 

Informāciju sagatavoja: 

Liene Bergmane

Sabiedrisko attiecību speciāliste

liene.bergmane@valmierastehnikums.lv

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv