Veiksmīgi noslēdzies projekts "Safety first!"

  • Veiksmīgi noslēdzies projekts "Safety first!"

Publicēts: 13:45 11.02.2019 Pievieno notikumu

2019. gada 2. februārī veiksmīgi noslēdzās Ventspils Digitālā centra realizētais projekts Koordinācijas attīstība un kapacitātes palielināšana glābējiem Baltijas jūras piekrastē” (saīsinājums – Safety First!) Nr. LLI-92.

Projekta “Safety first!” realizācija tika uzsākta 2017. gada aprīlī un ilga 22 mēnešus. Projekta mērķis bija paaugstināt Latvijas un Lietuvas glābēju kapacitāti, informēt iedzīvotājus un tūristus par drošu atpūtu pludmalē, kā arī modernizēt aprīkojumu.

Projekta ietvaros Ventspils Digitālais centrs veica šādas galvenās aktivitātes:

  • Ventspilī tika izveidots Eiropas Savienības standartam atbilstošs rāciju tīkls. Ciparu radiosakaru tehnoloģija TETRA ir Eiropā vispārpieņemta radiosakaru sistēma šādiem kritiskiem radiosakariem – policijas darbiniekiem, mediķiem, ugunsdzēsējiem utt.
  • Ciparu formāts nodrošina ļoti labu balss kvalitāti un papildus funkcijas darba ērtībai, reakcijas laika samazināšanai, darba drošībai, pārraides konfidencialitātes nodrošināšanai;
  • Izveidoti informatīvi stendi, kas tika piestiprināti pie pārģērbšanās kabīnēm Ventspils pludmalē. Stendos parādīti pamata ieteikumi drošai atpūtai pie jūras;
  • Ventspils pilsētas pašvaldības policijas darbinieki, t.sk. pludmales glābēji paaugstināja savu kapacitāti, piedaloties kopā 4 teorētiskajos semināros un 2 praktiskajos treniņos Latvijā un Lietuvā.

Projekta galvenais partneris bija Ventspils Digitālais centrs, projekta partneri: Latvijas un Lietuvas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesti, Liepājas pašvaldība, Pāvilostas pašvaldība un Neringas pašvaldība (Lietuva).

Projekta kopējais apjoms – EUR 589 337, no kā Ventspils pilsētas pašvaldības budžets ir EUR 171 609, no kā 85% līdzfinansēja Eiropas Savienība un 5 % - valsts budžeta dotācija.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv