Ventspilnieki apgūst būvniecības dokumentācijas digitālu virzību

  • Ventspilnieki apgūst būvniecības dokumentācijas digitālu virzību

Publicēts: 09:23 22.10.2019 Pievieno notikumu

Ar oktobri visā Latvijā sācies vērienīgs pārejas un apmācību process uz būvniecības procesa dokumentēšanu elektroniskā formātā. Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) lietošana un elektroniska būvniecības procesa dokumentācijas aprite no 2020. gada 1. janvāra būs obligāta visiem – arī tiem, kuri vēlēsies veikt mazākus būvniecības darbus, piemēram, uzcelt siltumnīcu.


Reģionālais seminārs par BIS lietošanu otrdien notika arī Ventspilī, tam izpelnoties plašu būvniecībā iesaistīto personu interesi. Tos, kuri nevarēja apmeklēt semināru vai arī papildus tajā gūtajai informācijai vēlas uzlabot savas pašreizējās zināšanas par pilnveidoto sistēmu, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) aicina pieteikties tiešsaistes apmācībām – vebināriem, kuros tiek demonstrēta BIS darbības funkcionalitāte.


“Latvija ir kļuvusi par būvniecības nozares digitalizācijas līderi, jo ar 1. oktobri nodrošinām pilnībā elektronisku dokumentācijas apriti – no ieceres līdz būves nodošanai ekspluatācijā. No 1. janvāra būvniecības process būs uzsākams tikai digitāli, tāpēc savlaicīga lietotāju sagatavošana ir mūsu prioritāte. Aicinu būvniecības procesa dalībniekus būt aktīviem ne tikai reģionālajos semināros, uzdodot jautājumus, bet arī izmantot iespēju pieteikties vebināriem,” uzsver Būvniecības valsts kontroles biroja direktore Svetlana Mjakuškina.


BIS attieksies uz visiem īpašumiem, kuros tiks plānota būvniecība, jo paredzēts, ka tajā elektroniski tiks dokumentēti visi būvniecības procesi Latvijā, sākot no ieceres izstrādes un līdz pat ēkas nodošanai ekspluatācijā. Tāpēc jāzina, ka pilnveidotā BIS būs jālieto arī Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlēsies veikt pārmaiņas savā mājoklī, pat tik vienkāršas kā radiatoru maiņa vai siltumnīcas izbūve piemājas dārzā.


Prieku par BIS ieviešanu pauda Zaigas Gailes biroja interjera arhitekte Zane Dzintara, kura otrdien reģionālo semināru Ventspilī apmeklēja klātienē. “Ar kolēģiem jauno sistēmu vērtējam ļoti pozitīvi – vairs nav jāprintē dokumenti un jātērē resursi. Ar BIS jau esam strādājuši – šī sistēma pamatīgi atvieglo mūsu darbu, nav jānodarbojas ar lapu numurēšanu un citām mazsvarīgām lietām. Uzskatu, ka cilvēkiem šie informatīvie semināri ir ļoti vērtīgi. Pati šajā sistēmā jau esmu iesniegusi projektu, un visu sapratu no video, ko piedāvā BVKB savā YouTube kontā,” saka Z. Dzintara.


Kopumā Latvijā plānoti 15 klātienes informatīvie semināri, kuros par BIS funkcionalitāti informēs vismaz 1500 sistēmas lietotājus, kā arī vēl 99 tiešsaistes apmācības jeb vebināri un 10 klātienes apmācības sertificēšanas institūciju deleģētajiem būvspeciālistiem. Paredzēts arī veidot ciešāku sadarbību ar pašvaldībām, informējot iedzīvotājus par BIS sniegtajām iespējām. Dalība gan semināros, gan vebināros ir bez maksas. 


Vebināri notiek pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst.10 līdz 13.40, un tie norisināsies līdz pat 20. decembrim.


Papildus jautājumu gadījumā par klātienes semināru un vebināru norisi interesenti tiek lūgti zvanīt: 28303898 vai 26411894.


Par Būvniecības informācijas sistēmu

BIS ir elektroniskā vide, kurā tiek nodrošināta informācijas aprite starp būvniecības procesa dalībniekiem, uzturēti būvniecības procesam nepieciešamie reģistri un ar būvniecības procesu un reģistriem saistītie elektroniskie pakalpojumi.Kategorijas: Cits;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv