Zemes stunda

  • Zemes stunda

Publicēts: 11:47 09.03.2023 Pievieno notikumu

Kā informē Pasaules Dabas fonda komunikācijas vadītāja Daina Šteinberga, šogad Zemes stunda notiks 25. martā 20:30. Šajā stundā ikviens tiek aicināts izslēgt gaismu, veltot vienu stundu mūsu planētai Zemei, simboliski vienojoties un paužot atbalstu klimata pārmaiņu apturēšanai un dabas daudzveidības saglabāšanai.

Pirmo reizi Zemes stunda norisinājās 2007. gadā, kad Sidnejā vairāk nekā 2,2 miljoni iedzīvotāju un 2000 uzņēmumu uz stundu izslēdza apgaismojumu. Šobrīd Zemes stundu atzīmē visā pasaulē, paužot atbalstu klimata pārmaiņu mazināšanai. Piedalās arī Latvija. Katru gadu šajā stundā tumsā ieslīgst daļa mitekļu, turklat apgaismojumu izslēdz vai samazina arī Rīgas pilij, Brīvības piemineklim, Vanšu un Dzelzceļa tiltiem, Melngalvju namam u.c. sabiedriskajām ēkām.

Zemes stundā gaismu izslēdz gan cilvēku mājokļos, gan sabiedriskās vietās, pievēršot sabiedrības uzmanību. Jo vairāki no mums pievienosies šai stundai, jo drīzāk mēs aptversim, ka mūsu pasaule ir jāsargā, ka sugu masveida izmiršana un dažādas katastrofas, kas arvien biežāk piemeklē pasauli, liek steidzami rīkoties. Šī viena stunda ir simboliska, bet mēs katrs varam iesaistīties planētas glābšanā, mainot paradumus un dzīvojot dabai draudzīgi savu iespēju robežās. Ja katrs tā rīkotos, mes atklātu, ka šāda rīcība nebūt nav grūta.

23. martā plkst. 19.00 Latvijas dzelzceļa muzejā notiks Zemes stundai veltīts koncerts, kurā uzstāsies dziedātāja Grēta Grantiņa, čellu trio "Melo-M" un Igo.

 

Vairāk informācijas: https://lv-pdf.panda.org/virzieni/klimats/zemes_stunda/

Kategorijas: Sabiedrība;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv