Baltā nakts 2015

05.09.2015 10:00 līdz 26.05.2015 02:51 Pievieno pasākumu

Baltā nakts piedāvā apmeklētājiem iepazīt un izbaudīt mākslas, teātra, mūzikas, kustības un citus mākslas projektus. Šīgada Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” aicina ikvienu uz garīgi piesātinātu māksliniecisku eksperimentu. ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) izsludinātajā Starptautiskajā Gaismas un gaismas tehnoloģiju gadā par “Baltās nakts” saturisko dzinējspēku kļūst "gaisma"!

Gaismas avots un gaismas nesējs, redzamais un neredzamais ir laikmetīgās kultūras zīme un mākslas darbu radīšanas tehnika vienlaikus. Sākot ar piedzimšanas brīdi gaisma ienes cilvēka dzīvē emocijas, informāciju un zināšanas. Dažādās pasaules kultūrās gaisma simbolizē garīgo elementu, kas pēc pirmatnējā haosa un tumsas caurstrāvo Visumu un ierāda tumsai tās robežas.

“Baltās nakts” tradīcija aizsākusies Eiropas mākslas un domas citadelē Parīzē, bet vēlāk izplatījusies arī citur Eiropā un pasaulē. Rīgā Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” norisinās jau desmito reizi. Festivāls kļuvis par plašas sabiedrības laikmeta izjūtas manifestāciju, kad vienas nakts garumā māksla, mūzika, teātris, deja, cirks, filozofija un literatūra saplūst vēstījumā par laiku un telpu, kurā dzīvojam. 

  • Baltā nakts 2015

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Rīgā

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv