DAUGAVPILS TEĀTRĪ TOP „SPREIDEITS” – IZRĀDE VISAI ĢIMENEI LATGALISKI

06.12.2022 12:00 līdz 06.12.2022 14:00 Pievieno pasākumu

6. decembrī Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde iestudējumam „Spreideits”, kurā pirmo reizi Annas Brigaderes pasaku luga izskanēs latgaliski. Izrādē visai ģimenei mazā laimes meklētāja piedzīvojumus bagātinās dejas un dziesmas, kā arī latgaliešiem raksturīgais sirds siltums un dzīvesprieks. Izrādes režisors ir Māris Korsiets, lugu latgaliski tulkojusi Monika Zīle.

Uz izrādi tiek aicināti itin visi, gan tie, kuriem latgaliešu valoda ir dzimtā, gan tie, kuriem vienkārši kārojas to labāk iepazīt. Sprīdīša piedzīvojumiem bagātais ceļš, meklējot Laimes zemi, ir labi zināms gan lielajiem, gan mazajiem, tāpēc režisors Māris Korsiets ir pārliecināts, pat ja kāds vārds var būt arī nezināms, notiekošais uz skatuves būs viegli uztverams un saprotams.

Bēgot no sūrā darba un pamātes brāzieniem, Sprīdītis dodas plašajā pasaulē meklēt savu laimi. Ceļā viņam jātiek galā ar vairākiem pārbaudījumiem, un viņa apņēmība un labā griba vienmēr atmaksājas. Taču svešajā zemē apsolītā bagātība nespēj viņam dāvāt ilgi meklēto laimi, un mazais, varonīgais ceļotājs saprot, ka nekur nav tik labi kā mājās, to cilvēku lokā, kuriem viņš patiesi rūp.

Izrādes „Spreideits” kostīmu mākslinieks ir Egils Viļumovs, scenogrāfs - Kristaps Skulte, muzikālā noformējuma autors - Staņislavs Šimanskis, horeogrāfe - Anna Blakunova, gaismu mākslinieks - Sergejs Vasiļjevs.

Sprīdīša lomā iedzīvosies aktrise Zanda Mankopa, pārejās lomās: Agnese Laicāne, Kristīne Veinšteina, Maija Korkliša, Vanda Gibovska, Ritvars Gailums, Marģers Eglinskis, Jūlija Ļaha, Egils Viļumovs, Māris Korsiets, Inese Ivulāne-Mežale, Kristīna Zaharova, Raimonds Paegle, Svetlana Morozova, Aleksandra Koguce, Alisa Matvejeva, Anna Blakunova, Artjoms Afanasjevs, Jevgeņijs Mihailovs.

Pirmizrāde notiks 6. decembrī plkst.12.00, nākamā izrāde – 7. decembrī plkst.12.00.

Biļetes - „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā.

  • DAUGAVPILS TEĀTRĪ TOP „SPREIDEITS” – IZRĀDE VISAI ĢIMENEI LATGALISKI

Kategorijas: Teātris;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Daugavpils teātris

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv