Dokumentālās filmas par ornitologu Kārli Griguli prezentācija

25.11.2022 16:00 līdz 25.11.2022 18:00 Pievieno pasākumu

15. novembrī plkst. 17.00 Ogres Centrālajā bibliotēkā un 25. novembrī plkst. 16.00  Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā tiks prezentēta dokumentālā filma par mūsu novadnieku – ornitologu Kārli Griguli.

Filma tapusi projektu konkursa “R.A.D.I. – Ogres novadam” ietvaros.

Ievērojamais putnu pētnieks Kārlis Grigulis dzimis 1884. gada 16. februārī Ilūkstes apriņķa Salienas pagasta Lielbornes muižā. K. Grigulis ir arī daudzu populārzinātnisku brošūru un bērnu grāmatu autors. Lielvārde (tagad Ogres novadā) par Kārļa Griguļa dzīvesvietu kļuva 1929. gadā.

Pastāvīgi būdams kopā ar dabu, ornitologs iemanījās ļoti labi atdarināt dažādas meža skaņas, bet putnu balsu atdarināšanā sasniedza lielu virtuozitāti. Neskatoties uz K. Griguļa atpazīstamību, viņa dzīvē joprojām ir daudz mazpazīstamu faktu, audio un video ieraksti nav pieejami plašai sabiedrībai. Projekta radošā komanda izpētīja un apkopoja fotogrāfijas, audio ierakstus, video arhīvus un izveidoja 30 minūšu dokumentālo filmu. Tajā piedalās arī K. Griguļa mazmazmeita Sandra Sabīne Jaundaldere, kura pastāstīs, kāds bija Kārlis Grigulis ģimenē.

Projekta koordinatore Natālija Ketnere informē, ka tā būs jau trešā filma par izciliem mūsu novadniekiem, ko veidoja viņas radošā komanda. Dokumentālās filmas par mākslinieku Kārli Hūnu un dziedātāju Paulu Saksu guvušas atzinību gan Latvijā, gan ārzemēs.

Uz filmas prezentāciju aicināti visi interesenti, ieeja brīva.

  • Dokumentālās filmas par ornitologu Kārli Griguli prezentācija

Kategorijas: Kino;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Ogres Centrālā bibliotēka un Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv