Koncerts “Rudens veltes”

28.10.2023 14:00 līdz 28.10.2023 16:00 Pievieno pasākumu

Jāņa Akuratera muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a, 28. oktobrī aicina pēcpusdienu muzejā, kas plkst. 14.00 iesāksies ar Jāņa Akuratera stāsta “Vijolnieks un velns” lasījumiem, savukārt 15.00 Kamīnzālē skanēs komponista Imanta Zemzara un viņa audzēknes Elfas Lejnieces koncerts “Rudens veltes”.

15.00 Kamīnzālē muzejs aicina uz koncertu “Rudens veltes”, kurā uzstāsies komponists Imants Zemzaris ar savu talantīgo audzēkni Elfu Lejnieci. Koncertā izskanēs abu mūziķu jaunākās kompozīcijas, kā arī viņu izvēlētie citu komponistu skaņdarbi. “Koncerts iecerēts kā krāšņs rudenīgu noskaņu spektrs līdz pat virpuļojošai rudens ballei,” stāsta Imants Zemzaris. Programmā iekļauti Alfrēda Kalniņa, Lūcijas Garūtas, Emīla Melngaiļa, Elfas Lejnieces, Imanta Zemzara u. c. komponistu skaņdarbi.

Imants Zemzaris ir ilggadīgs Emīla Dārziņa mūzikas skolas Mūzikas teorijas nodaļas kompozīcijas pasniedzējs. Zemzaris rosinājis arī Jāņa Akuratera muzeja sadarbību ar Emīla Dārziņa mūzikas skolu, koncertprogrammās iesaistot gan savus kolēģus, gan arī audzēkņus. 2023. gada 16. martā koncertā muzejā pirmo reizi ne tikai kā vijolniece, bet arī kā komponiste uzstājās Elfa Lejniece, atskaņojot trīs savus skaņdarbus: “Krokusi”, “Nāriņas skumjas” (2019) un “Mēness noktirne” (2023) ar savu pedagogu Imantu Zemzari pie klavierēm. Tas bija iedvesmojošs saviļņojuma mirklis gan mūziķiem, gan klausītājiem. Elfa Lejniece turpina apgūt vijoļspēles meistarību pie pasniedzēja Sanda Šteinberga un kompozīcijas noslēpumus pie Imanta Zemzara, vienlaicīgi iestudējot gan savus, gan citu komponistu skaņdarbus. Viņa izsaka apbrīnu par Akuratera Kamīnzāli kā telpu, kur šādi koncerti izskan tik organiski un ir tik viegli iejusties izpildītājam. “Tā varētu kļūt par kamerkoncertzāli Torņakalnā,” piebilst vijolniece…

 Ieejas maksa – 2,00 EUR, skolēniem, studentiem, senioriem – 1,50 EUR.

  • Koncerts “Rudens veltes”

Kategorijas: Koncerti;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Jāņa Akuratera muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a,

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv