Kukaiņu nakts 2024

15.06.2024 22:00 līdz 15.06.2024 23:55 Pievieno pasākumu

Biedrība “Āžu miesta rezidence” rīko “Kukaiņu nakti Āžu miestā”, kurā  entomoloģes Rūtas Abajas vadībā varēs iepazīt pašus mazākos Viesītes iedzīvotājus. Gaidot kamēr satumsīs, apmeklētājus priecēs dziesminieks Ilmārs Pumpurs, ar ģitāru izspēlējot Imanta Kalniņa un citu autoru dziesmas.

Kukaiņi ir sugām bagātākā dzīvnieku grupa visā pasaulē. Latvijā sastopamas apmēram 10 000–15 000 sugas, bet precīzs to skaits joprojām nav nosakāms. Liela daļa no kukaiņiem ir aktīvi tieši naktī un tāpēc mazāk pazīstami. Norietot saulei un izmantojot gaismas lamatas, salidos sfingi, pūcītes, lācīši un citi kukaiņi.

Kukaiņus atpazīt palīdzēs entomoloģe, Latvijas Entomoloģijas biedrības valdes locekle, Vides risinājumu institūta pētniece un sertificētu dabas eksperte Rūta Abaja. Tā kā jūnija naktis ir pārāk gaišas, mazos draugus varēs ieraudzīt tikai vēlā vakarā pēc pulksten 22.00. Āžu miesta rezidences pagalmā tiks speciāli izgaismots ekrāns un varēs noskaidrot visu par kukaiņu dzīvi un to lomu dabas ekosistēmā.

Pirms ierodas kukaiņi, naksnīgo Viesīti skaņās ietērps dziesminieks, etnomuzikologs un biedrības "Skaņumāja" tautas mūzikas instrumentu meistars Ilmārs Pumpurs. Lai arī biežāk dzirdams, spēlējot tautas mūzikas kolektīvos, šoreiz viņa solovakars izskanēs ar ģitāras pavadījumu. Imanta Kalniņa un citas melodijas būs klausāmas zem klajas debess rezidences pagalmā.

Šajā vasarā Āžu miesta rezidencē notiks arī citi pasākumi – 5. jūlijā gaidāma Viesītes amatierteātra “Vēris” pirmizrāde Elizabetes Haferes lugai  “Gadsimta lapsu medības”. Izrādē piedalīsies arī Leimaņu Tautas nama un Zasas vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis "Andžas brandža". Savukārt 2. augustā, Viesītes pilsētas svētku priekšvakarā, notiks Pažarnieku balle, kurā muzicēs Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestris. Visi pasākumi bez maksas.

“Kukaiņu nakts Āžu miestā” notiks Āžu miesta rezidences pagalmā Viesītē, Amatnieku ielā 2. Ieeja pagalmā no 21.00 bez maksas. Pasākumu rīko biedrība “Āžu miesta rezidence” ar Jēkabpils novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Sagatavoja Jānis Dzimtais,
biedrības “Āžu miesta rezidence” valdes loceklis

  • Kukaiņu nakts 2024

Atrašanās vieta:

Adrese: Āžu miesta rezidence, Viesīte, Amatnieku iela 2

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv