Opera Seviljas bārddzinis

28.05.2015 19:00 līdz 26.05.2015 03:05 Pievieno pasākumu

Džoakīno Rosīni populārās bufa operas “Seviljas bārddzinis” iestudējumu Latvijas jaunais kinorežisors Aiks Karapetjans veidojis izaicinoši drastisku, ar melno humoru.

Grāfam Almavivam kopā ar izveicīgo Figaro nākas likt lietā visu savu attapību, lai iekļūtu doktora Bartolo namā. Tur Bartolo slēpj savu audžumeitu Rozīnu, kurā grāfs ir iemīlējies.

Šo operu tās pirmizrādē 19.gadsimtā vajāja vai visas iespējamās neveiksmes, sākot ar komponista nelabvēļu sarīkotu izsvilpšanu un beidzot ar Rozīnas brunčos sapinušos kaķi, bet nu tā kļuvusi par vienu no visu laiku populārākajām muzikālajām komēdijām ar jokiem, pārģērbšanos un laimīgām beigām.

Iestudējuma režisors Aiks Karapetjans: "Mani interesē spilgti kontrasti un pretrunas, tāpēc kā fonu Bomaršē sadzīviskās komēdijas notikumiem izvēlējos vienu no brutālākajiem vēsturiskajiem notikumiem - Lielo Franču revolūciju. Ne velti Bomaršē luga bija viens no pirmajiem tā laika darbiem, kas asi kritizēja aristokrātiju, un tāpēc tiek uzskatīts par iedvesmas avotu Franču Revolūcijas idejas nesējiem (vairākās valstīs šī luga bija aizliegta). Aristokrātijas spožums un posts tiek atveidots absurdi komiskā gaismā. Melnais humors ļauj ietonēt melodrāmu daudz tumšākos toņos."

  • Opera Seviljas bārddzinis

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Aspazijas bulvāris 3

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv