Pasākums “Es atgriežos no tālienes”

31.05.2023 18:30 līdz 31.05.2023 21:30 Pievieno pasākumu

Klodīnes Galeā luga “Es atgriežos no tālienes” un Elitas Kļaviņas dokumentālā filma “Iļģuciema māsas”. Divas mākslas valodas apvienotas vienā projektā par ģimenes saitēm un sievietes cerībām un spēku dzīvot.

Pirmajā daļā - franču dramaturģes un romānu autores Klodīnes Galeā luga “Es atgriežos no tālienes”. Lugu autore sarakstīja 2003. gadā. Tajā sapņi un iztēle mijas ar īstenības likumiem. Pēc šīs lugas uzņemtā filma “Turi mani cieši” (“Serre moi fort” ) 2021. gadā piedalījās Kannu filmu festivālā un guva profesionālo atzinību. Galeā savos darbos dziļi skar šķiršanās un nāves tēmas. Arī šī luga nav izņēmums. Nespējot pieņemt realitāti, kurā traģiskā negadījumā bojā gājis vīrs un bērni, Kamilla dodas pašas radītā iekšējā ceļojumā. Viņa iztēlojas, ka vīrs un bērni ir dzīvi, bet viņa ir tā, kas pamet mājas. Fantāzija kaut uz brīdi dod iespēju būt kopā ar mīļajiem. Vai tā palīdzēs Kamilai atgriezties dzīvē un pieņemt skarbo realitāti?

Projekta otrajā daļā piedāvājam dokumentālo filmu “Iļģuciema māsas”. Filmas darbība notiek Iļģuciema sieviešu cietumā, kur sievietes, kas izcieš sodu par smagiem noziegumiem, piedalās Antona Čehova lugas “Trīs māsas” iestudējumā teātra studijā kopā ar profesionāliem aktieriem Kasparu Znotiņu, Ivaru Krastu, Ģirtu Krūmiņu u. c., paralēli atklājot savus skaudros ģimenes dzīvesstāstus un ilgas pēc cilvēcīgas attieksmes ārpus cietuma mūriem.

Pasākums “Es atgriežos no tālienes” notiek:

31.05.23 (18:30)

Jaunais Rīgas teātris

Pasākums “Es atgriežos no tālienes” biļetes cena:

15 € — 20 €

  • Pasākums “Es atgriežos no tālienes”

Kategorijas: Teātris;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Jaunais Rīgas teātris

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv