Zāļu tirgus Doma laukumā

19.06.2015 09:00 līdz 19.06.2015 19:00 Pievieno pasākumu

Latvijā īpaši atzīmē gada īsāko nakti – Līgo svētkos mājas tiek pušķotas lapu vainagiem, galdā tiek celts alus un īpašais Jāņu siers, un visu nakti pie ugunskuriem tiek dziedātas Jāņu dziesmas, griezti danči un sagaidīts saullēkts. Lai sagatavotos šiem krāšņajiem svētkiem, pirms tiem Doma laukumā notiek Zāļu tirgus – acis priecē grandiozi puķu pušķi un ziedu vītnes, smaržo žāvēta gaļa un kūpinātas zivis, saimnieces no visiem Latvijas novadiem piedāvā pašus gardākos sierus. Lustīga līgošana un varena tirgošanās visas dienas garumā!

Pašā Vecrīgas sirdī, Doma laukumā visu dienu varēs iegūt visīstāko Līgo svētku sajūtu. Uz gariem galdiem un tirgotāju būdiņās savus ražojumus piedāvās zemnieki un amatnieki no visas Latvijas. Gaišas linu drēbes un priekšauti, tamborētām mežģīnēm apdarinātas cepures un blūzītes, dzintara rotas un koka karotes – viss, kas nepieciešams Līgo svētkiem!

Milzīgos margrietiņu un madaru pušķos atklājas visas Latvijas zāļu smaržas, turpat arī ozola zaru vainagi, ar kuriem svētkos greznos visus, kam vārdā Jānis. No pašu labāko govju piena sasieti sieri – tradicionāli aizdarīti ar ķimenēm vai citām garšvielām, turpat arī gardais kazas siers. Spīdīgos pīrāgos kārdinoši smaržos Latvijas cauraudzītis, dzintarkrāsas medus pats vien mutē prasīsies. Piekrastes zvejnieki piedāvās zeltainus kūpinājumus – gardās plekstes, sīkās reņģes un citas zivas. Savukārt no Latvijas vidienes atvedīs pašas gardākās desas un žāvētu gaļu. Un alus! Alus putos straumēm – katrs atradīs sev tīkamāko, gan tumšu un tumīgu, gan gaišu un atspirdzinošu. Kas gan tie par Jāņiem bez alus!

Jāņu dziesmas mācīs folkloras grupas un ansambļi, kājas varēs ielocīt jestros dančos.

Lieliska iespēja sagatavoties Latvijas mītiskākajiem svētkiem, vienalga, vai tie tiks nosvinēti lauku mājās meža vidū vai Rīgas centrā, Daugavas krastmalas lielajos Līgo svētkos.

  • Zāļu tirgus Doma laukumā

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Doma laukums

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv