10 nerātni padomi personāla atlasei jeb kā meklēt “īsto” darbinieku pēc iespējas ilgāk?

  • 10 nerātni padomi personāla atlasei jeb kā meklēt “īsto” darbinieku pēc iespējas ilgāk?

Опубликовано: 13:35 05.04.2019 Добавить cобытия

Mūsdienās uzņēmumu vadītāju un personāla atlases speciālistu priekšā ir daudz izaicinājumu: kur un kā atrast darbinieku, kā pareizi novadīt darba interviju un motivēt strādāt, kā kompensēt dažkārt ne tik lielu, kā darbiniekam gribētos, algu, kā arī citi izaicinājumi.

Lai izvairītos no kļūdām personāla atlases procesā, personāla atlases uzņēmuma “Adros Baltija” vadītājs Aleksejs Saveļjevs dalās ar nerātniem padomiem. Vienkārši sekojiet šiem padomiem – un jūs nekad neatradīsiet sev darbiniekus!

Par atlases paņēmieniem

1. Vienmēr izmantojiet vienu un to pašu kandidātu atlases veidu

Darbinieka atlase ir personāla daļas, nevis jūsu problēma. Ja personāla daļa nespēj atrast pietiekoši efektīvu kandidātu piesaistes veidu, tad tur vairs neko nevar līdzēt. Dziļi uzelpojiet un turpiniet mierīgi izmantot ierastos un neefektīvos atlases paņēmienus. Rezultāts, kuru nav grūti paredzēt, ir garantēts!

Par intervijas uzsākšanu

2. Ja kandidāts ierodas pie Jums, lieciet viņam gaidīt

Ja kandidāts ierodas pats, tas nozīmē, ka viņš tiešām vēlas pie jums strādāt. Un, ja viņš vēlas strādāt, tad viņš var arī pagaidīt. Jo ātrāk uzņemsiet viņu darbā, jo ātrāk vajadzēs maksāt algu. Un alga, kā jūs zināt, ir izdevumi. Lai kandidāts uzgaida – jūs taču ietaupīsiet!

Par kompetenču modeļiem

3. Pārstājiet domāt par kompetenču modeļu izveidi

Jo specifiskāki darba pienākumi, jo lielāks risks atrast nepiemērotu darbinieku. Tad kāpēc jātērē laiks un jāizstrādā kompetenču modeļi? Labāk uzņemiet darbā tos kandidātus, kas vienkārši jums patīk, un guliet mierīgi – tik un tā darbinieks nederēs.

Par uzņēmuma reklāmu

4. Pēc iespējas mazāk stāstiet kandidātam par viņa darba vietu

Jo mazāk kandidāts zinās par uzņēmuma priekšrocībām un trūkumiem, jo labāk. Priekš kam prezentēt viņam uzņēmumu? Labāk pārbaudiet, vai kandidātam patīk noslēpumi un līdz galam nepateiktais! Tas ir izaicinājums – uzsākt darbu uzņēmumā, par kuru neko nezini. Un izaicinājums ir jūsu mērķis, vai nē?

Par interviju pārcelšanu

5. Pārceliet darba interviju ar kandidātu vismaz 4-5 reizes

Ja kandidāts ir gatavs atnākt uz interviju, tātad darbs interesē viņu un tikai viņu. Jums skaidri jāparāda, ka pastāv nopietnākas nodarbes par pļāpāšanu darba intervijā, tāpēc tā jāpārceļ. Kad intervija pārcelta nu jau ceturto vai piekto reizi, kandidātam izveidosies pareizs priekšstats par jūsu ieinteresētību!

Par to, ka kandidāts ir jums parādā

6. Lieciet kandidātam sajust, ka viņš jums ir parādā

Vislabākā nostāja ir “visi man ir parādā” vai “lūdzu uzgaidi, jo tu esi man parādā”. Kandidāts uzreiz sapratīs jūsu un uzņēmuma patieso attieksmi. Pat ja kandidāts vēl nav uzsācis darbu uzņēmumā, izdomājiet iemeslu, kāpēc viņš varētu būt jums parādā. Varbūt šī iemesla dēļ sanāks vienoties par mazāku algu? Vēl viena iespēja ietaupīt!

Par stresa intervijām

7. Pēc iespējas biežāk praktizējiet stresa intervijas

Kandidātam jāsaprot, ka viņš strādā modernā uzņēmumā, kur personāla atlases un vadības paņēmieni nebeidzas arī pēc darba intervijas un uzņemšanas darbā. Kandidātam taču jābūt noturīgam pret stresu? Tad sāciet viņu testēt uzreiz! Jo lielākā stresā jūs viņu iedzīsiet, jo izturīgāks viņš izrādīsies. Loģiski?

Par atlases rezultātu paziņošanu

8. Nesakiet kandidātam, kad būs zināmi atlases rezultāti

Jo ilgāk turēsiet kandidātu neziņā, jo labāk. Divi vai pat trīs mēneši ir pietiekoši ilgs laiks, lai viņam beigtos nauda, iekrātos komunālo maksājumu parādi un sāktos “profesionālais bads”. Jau no paša sākuma neminiet, kad būs zināmi rezultāti. Tas ļaus notestēt kandidāta pacietību un vēlmi strādāt tieši jūsu uzņēmumā.

Par cieņu pret kandidātiem

9. Apspriediet katra kandidāta iemaņas tā, lai to dzird visi

Kandidāta iemaņas, prasmes vai pat privātās dzīves nianses nevar palikt noslēpumā, ja viņš taču plāno strādāt pie jums. Tāpēc sāciet skaļi apspriest visu, ko dzirdējāt intervijā – tā, lai to dzird visi, kas atrodas birojā. Ļoti labi, ja to dzirdēs arī pārējie kandidāti, kas gaida savu intervijas laiku! Bezmaksas reklāma!

Par darba piedāvājuma izteikšanu

10. Jo ilgāk kandidāts nav informēts par algu un darba grafiku, jo labāk

Nevajag steigties. Nepiedāvājiet kandidātam darbu vismaz mēnesi. Mierīgi brauciet komandējumā vai pat atvaļinājumā, vadiet sapulces, slimojiet, tiecieties ar ārvalstu partneriem un dariet ko sirds kāro. Jo prasmīgāk vilksiet laiku, jo labāk! Taču kandidātam – ne vārda.

Par atgriezenisko saiti

“Bonusa” ieteikums: nesniedziet kandidātam atgriezenisko saiti

Neatkarīgi no tā, kāds ir jūsu pieņemtais lēmums, atgriezenisko saiti labāk nekad nesniegt. Vienkārši klusējiet un ļaujiet kandidātam pašam visu par sevi saprast. Jebkurš zina, ka personīgā izaugsme sākas ar sevi pašu – tad kāpēc jums jātraucē kandidātam attīstīties? Pat ja kandidāts pats jautās – klusējiet! Tā jūs palīdzēsiet viņam attīstīt savu loģiku!

 

Informāciju sagatavoja aģentūra Advanced Learning & Communications, www.alc.lv

Категории: Другие;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv