19.maijā, Cēsīs norisinājās CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums”

Опубликовано: 12:50 25.05.2015 Добавить cобытия

Priekuļu vidusskolas komanda „Velointas” uzvar CSDD jauno velosipēdistu sacensībās Cēsīs


19.maijā, Cēsīs norisinājās CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību posms. Tajās augstāko punktu skaitu un uzvaru ieguva Priekuļu vidusskolas komanda „Velointas”: Sabīne Nīmane, Petra Paula Petroviča, Kristers Bajārs, Arnolds Bajārs, Vaino Markuss Kārkliņš, Ksenija Zlotina un skolotājas - Sandra Pupure un Ruta Purvinska.     

CSDD jauno velosipēdistu sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015” Vislatvijas maratons turpinās, pirmās kārtas divdesmit piektajā posmā Cēsīs piedalījās četrpadsmit komandas no Cēsīm, Priekuļiem un Līgatnes. Skolēni apliecināja savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, pirmās palīdzības sniegšanu, velosipēda tehnisko uzbūvi, kā arī viņiem bija jāveic braucieni divās trasēs.

Kopvērtējumā 614 punktus ieguva un pirmajā vietā ierindojās Priekuļu vidusskolas komanda „Velointas”. Šī komanda kā 25. iekļūst otrajā kārtā, kura norisināsies no 5.-6.jūnijam. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.


Kopējie rezultāti:

1.vieta komandai „Velointas” no Priekuļu vidusskolas; 614 punkti;

2.vieta komandai „Velo ripo” no Cēsu pilsētas pamatskolas; 610 punkti;

3.vieta komandai „Velo ripo 1” no Cēsu pilsētas pamatskolas; 527 punkti;

4. vieta komandai „Pingvīni” no Priekuļu vidusskolas; 484 punkti;

5.vieta komandai „Polārlāči” no Priekuļu vidusskolas; 432 punkti;

6.vieta komandai „Zipšņi” no Priekuļu vidusskolas; 415 punkti;

7.vieta komandai „Velo tīģeri” no Priekuļu vidusskolas; 409 punkti;

8.vieta komandai „DIF” no Priekuļu vidusskolas; 393 punkti;

9.vieta komandai „Lāzer gepardi” no Priekuļu vidusskolas; 390 punkti;

10.vieta komandai „Uguns pedāļi” no Priekuļu vidusskolas; 383 punkti;

11.vieta komandai „Spēks ir ātrums” no Priekuļu vidusskolas; 375 punkti;

12.vieta komandai „Jautrie braucēji” no Līgatnes novada vidusskolas; 313 punkti;

13.vieta komandai „Piedzīvojumu meklētāji” no Priekuļu vidusskolas; 297 punkti;

14.vieta komandai „Ātri un bez žēlastības” no Priekuļu vidusskolas; 281 punkti.


Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD visā Latvijā rīko jau 22.gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem. Sacensības, kā ierasts, notiek trijās kārtās, pirmās no tām dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz pat 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.


Tuvākie mači paredzēti:

  • ceturtdien, 21.maijā, plkst. 11:00, Limbažu pilsētas stadionā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Limbažu Salacgrīvas un Alojas novada;

  • piektdien, 22.maijā, plkst. 11:00, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē pie Rīgas Motormuzeja, piedalīties aicinātas skolu komandas no Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Salaspils, Garkalnes, Ropažu, Mālpils, Siguldas, Inčukalna, Carnikavas, Ādažu, Saulkrastu, Baldones, Krimuldas, Stopiņu un Sējas novada, kā arī no Rīgas pilsētas;

  • pirmdien, 25.maijā, plkst. 11:00, Rēzeknes 5.vidusskolā, piedalīties aicinātas skolas no Rēzeknes pilsētas, Viļānu un Rēzeknes novada;

  • otrdien, 26.maijā, plkst. 11:00, Ludzas atpūtas parkā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Kārsavas, Ludzas, Zilupes un Ciblas novada;

  • trešdien, 27.maijā, plkst. 11:00, Gulbenes pilsētas stadionā, piedalīties aicinātas skolu komandas no Gulbenes pilsētas un novada.


„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības realizē biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).


Informāciju sagatavoja:

Elīna Gārbena

E-pasts: elina@stipriem.lv

Mob. tel. +371 26135134

Sīkāka informācija par pasākumu, rakstot uz e-pastu velo@parstipru.lv


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv