Bērnu alergoloģe Kristina Amosova maijā konsultēs divas dienas Ventspils poliklīnikā

  • Bērnu alergoloģe Kristina Amosova maijā konsultēs divas dienas Ventspils poliklīnikā

Опубликовано: 15:54 12.04.2021 Добавить cобытия

Ņemot vērā pieprasījumu, bērnu alergoloģe Kristina Amosova nākammēnes Ventspils poliklīnikā konsultēs divas dienas – 18. un 19. maijā. Ārste konsultē par visu veidu alerģijām – tostarp, ja ir aizdomas par pārtikas alerģiju, ilgstošas iesnas, hroniski gremošanas traucējumi, un citos gadījumos.

Bērnu alergoloģe K. Amosova specializējusies pārtikas un medikamentu provokācijas testu veikšanā, ikdienā konsultē pacientus ar dažādām alerģijas problēmām Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Konsultatīvajā poliklīnikā. 18. un 19. maijā ārste konsultēs pacientus Ventspils poliklīnikā. “Noskaidrosim alerģijas cēloni, piemeklēsim atbilstošu terapiju un apspriedīsim veidu, kā izvairīties no vainīgā alergēna un līdz ar to samazināt slimības simptomus,” konsultācijas saturu ieskicē bērnu alergoloģe.

Bērnu alergoloģe K. Amosova var palīdzēt, ja bērnam ir:

- ilgstoši apgrūtināta elpošana caur degunu, iesnas;

- acu apsārtums, asarošana, nieze, konjunktivīts;

- izsitumi;

- aizdomas par pārtikas alerģiju;

- hroniski gremošanas traucējumi;

- ilgstošs klepus, elpas trūkuma lēkmes;

- aizdomas par medikamentu alerģiju;

- aizdomas par insektu (kukaiņu) alerģiju.

Konsultācijas laikā nepieciešamības gadījumā iespējami arī papildu izmeklējumi, tostarp ādas alergotesti – ādas dūriena testi vai ādas proves testi, specifisku imūnglobulīnu E (IgE) noteikšana, alergēnu komponentu jeb molekulāro alergēnu diagnostika un bronhu dilatācijas jeb paplašināšanas tests. Taču, kā uzsver Amosova, nevajadzētu koncentrēties tikai uz izmeklējumiem, jo arī dialogs ar bērna vecāku sniedz ļoti daudz informācijas. Pilnu sarunu ar ārsti iespējams noskatīties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=ZknUtSC7tbQ.

Bērnu alergoloģe 2017. gadā absolvējusi Rīgas Stradiņa universitāti, ieguvusi pediatra, bērnu alergologa sertifikātu. Regulāri papildina zināšanas un ar referātiem piedalās starptautiskās konferencēs un kongresos, veido publikācijas Latvijas medicīnas žurnālos, kā arī gatavo izglītojošus materiālus alerģisku pacientu vecākiem. Pērn pieredzi un zināšanas papildinājusi Itālijas klīnikā “Bambino Gesù”.

Ventspils poliklīnikas vadība pakalpojumam piesaistījusi valsts finansējumu, un ar ģimenes ārsta nosūtījumu bērnu alergoloģes konsultāciju poliklīnikā apmaksā valsts. Lai pierakstītos uz vizīti, jāsazinās ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru, zvanot uz tālruņa numuru 636 22131 vai rakstot ziņu uz registratura@ventspilspoliklinika.lv.

Foto: Ventspils poliklīnika

Autors:

ventspils.lv

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv