Latgales zoodārzs uzsāk vērienīgu paplašināšanas projektu

  • Latgales zoodārzs uzsāk vērienīgu paplašināšanas projektu

Опубликовано: 10:08 08.02.2019 Добавить cобытия
Latgales Zoodārza tropu oāze un tās apburošie iemītnieki sen ir iemantojuši daugavpiliešu un pilsētas viesu neviltotas simpātijas. Šajā neparastajā vietā, kur var ne vien apskatīt dzīvniekus, bet arī ielūkoties viņu pasaulē un izzināt to visās detaļās, drīzumā gaidāmas grandiozas pārmaiņas: zoodārzs izpletīsies plašumā, te parādīsies jauni interesanti objekti un iemītnieki.

Zoodārza attīstības projekts ir izstrādāta pirms laba laika, un tagad, ar Domes atbalstu, tas sācis virzīties uz priekšu.

Lielās pārvērtības sāksies ar pastaigu takas ierīkošanu ap tuvumā esošo purvu, kur mīt ķīru kolonija. Projekts ļaus ne vien izveidot interesantu objektu, bet arī saglabāt unikālu dabas mikroliegumu, kuram pašlaik draud izzušana.

Pastaigu takas ar skatu torņiem projektēšana un būvniecība sāksies jau šogad. Daudzveidīgo purva iemītnieku dzīvi varēs pētīt divējādi: dodoties mierīgā pastaigā pa labiekārtotu taku, kas būs izbraucama arī ar ratiņiem, vai arī iejusties lauka pētnieka ādā un izvēlēties piedzīvojumu maršrutu.

Paralēli purva takas ierīkošanai sāksies darbs arī pie citiem ārkārtīgi interesantiem objektiem, kuriem nav analogu citviet pasaulē:  drīzumā izsludinās metu konkursu „Purvārija”un „Džungļu pasaules” projektiem. Tos plānots izvietot zoodārza paplašinātajā teritorijā.

Daugavpils Purvāriju iecerēts veidot milzīga koka veidā, zem tā izvietojot savdabīgu „zemūdeni” purva iemītnieku dzīves pētīšanai.

Blakus Purvārija dižkokam parādīsies apzaļumots kalns ar dzidru strautu, kura pakājē, starp koku saknēm, slēpsies ieeja brīnumainajā „Džungļu pasaulē”, kas ļaus nonākt īstā tropu mežā, nemaz neizbraucot  no pilsētas.

Tiek izstrādāta arī Latgales lauku sētas ideja. Tas būs zoodārza nostūris, kur varēs tuvāk izpētīt pašmāju dzīvniekus: kazas, aitas, zosis un citus.

Jaunizbūvētajos objektos apmetīsies dzīvnieki no citiem zoodārziem, kā arī daļa no pašreizējiem Latgales zoodārza iemītniekiem, kuru vietā esošajā ekspozīcijā nāks citu sugu pārstāvji. Tādā veidā ievērojami paplašināsies  Latgales zoodārza iemītnieku daudzveidība, bet pilsēta iegūs vairākus objektus, kas būs unikāli ne tikai reģiona un valsts, bet arī pasaules mērogā.
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv