Lattelecom tet elektroenerģiju izvēlējušies jau 10 000 klientu
Enerģijas tirgotājs Lattelecom tet tikai nepilnu pusgadu piedāvā elektrību, bet tā pakalpojumus lieto jau 10 000 klientu, un to skaits katru mēnesi turpina pieaugt aptuveni par 20%. Turklāt gandrīz deviņi no desmit klientiem (87%) izvēlas biržas cenu tarifus, kas ir ekonomiski izdevīgākais veids norēķiniem par elektrību.
Pēdējo trīs mēnešu laikā ir palielinājies to cilvēku skaits, kuri izvēlējušies biržas cenu tarifus – ja martā tie bija 82% klientu, tad augustā šādu izvēli izdarīja tikpat kā visi jaunie klienti (98%). Šobrīd mēneša laikā kopējais Lattelecom tet klientu elektroenerģijas patēriņš ir 1,8 miljoni kilovatstundu, un kopējais tet elektrības pakalpojuma lietotāju ietaupījums dažu mēnešu laikā ir sasniedzis jau aptuveni 60 000 eiro.
“Šī gada martā, kad ienācām elektroenerģijas tirgū, ambīcija bija sasniegt 10 000 klientu līdz gada beigām – mums to ir izdevies īstenot trīs mēnešus ātrāk, nekā plānojām. Esam pateicīgi mūsu klientiem par uzticēšanos,” stāsta Lattelecom elektrības pakalpojuma tet vadītājs Artūrs Pielēns-Pelēns.
“Elektroenerģijas patēriņam esmu sekojusi līdzi vienmēr, tērēju to tikai tad, kad tā vajadzīga. Pirms mainīju elektrības tirgotāju, rūpīgi izpētīju dažādus piedāvājumus un aprēķināju potenciālo ietaupījumu. Nolēmu izvēlēties biržas cenai piesaistītu tarifu, jo esmu ar mieru pamainīt savus paradumus, ja tas ļauj būtiski samazināt elektrības rēķinu,” stāsta Lattelecom tet 10 000. kliente, rīdziniece Līga Zaube.
Visas mājsaimniecības kopā varētu ietaupīt vairākus miljonus eiro
Iedzīvotāji katru gadu elektrības rēķinos samaksā vairāk nekā 300 miljonus eiro[1], taču izmaksas varētu būt ievērojami mazākas. Aprēķini liecina, ka, ja mājsaimniecības pievērstu lielāku uzmanību saviem paradumiem un samazinātu elektrības patēriņu kaut par 5%, gada laikā kopumā Latvijā varētu ietaupīt apmēram 15 miljonus eiro.
”Redzam, ka elektrības tirgus ir sakustējies! Cilvēki sāk vairāk interesēties, kas ietilpst viņu elektrības rēķinā, pievērst uzmanību, cik daudz elektroenerģijas tiek tērēts un aizdomāties, ka fiksētā elektrības cena nemaz nav tā izdevīgākā. Biržas tarifs ir daudz izdevīgāks maciņam,” papildina A. Pielēns-Pelēns.
Kā lietot biržas cenas elektroenerģiju?
Lietot biržas cenas pakalpojumu nozīmē maksāt par elektrību atbilstoši biržas cenai tirgū. Elektrības cena biržā mainās reizi stundā, un tā ir prognozējama – katru dienu līdz plkst. 14.00 pēc Latvijas laika kļūst zināma nākamās dienas katras stundas elektrības cena. Vidēji biržas cena ir daudz zemāka nekā universālā un fiksētā cena.
Galvenais noteikums, lai būtiski samazinātu elektrības izmaksas, ir lietot jaudīgākās elektroiekārtas ārpus tā saucamajām “pīķa” stundām. Ziemas mēnešos darba dienās “pīķa” stundas ir aptuveni laikā no plkst. 8 līdz 10 un no 17 līdz 20. Elektrības cena, piemēram, stundu pirms vai pēc “pīķa” laika, mēdz būt pat uz pusi zemāka nekā pieprasītākajās stundās. Elektrības patēriņu konkrētajās stundās fiksē viedais skaitītājs, ko bez maksas uzstāda AS “Sadales tīkls”.
Kā stāsta Artūrs Pielēns-Pelēns – mūsdienu tehnoloģijas attīstās, un pašam cilvēkam ir arvien mazāk jāseko līdzi biržas cenām, jo procesi tiek automatizēti un sadzīves tehnika pati zina, kad elektrības cena ir viszemākā. Piemēram, viedie risinājumi fiksē mājsaimniecības paradumus – pie boilera pievienots sensors spēj noteikt, cik daudz karstā ūdens parasti tiek patērēts, un automātiski noregulē, lai ūdens boilerī tiek uzkarsēts laikā, kad elektrības cena ir viszemākā.
[1] Precīzi (tūkst. Eiro) 300 283.8 eiro. CSP dati par 2015. gadu http://data.csb.gov.lv/pxweb/lv/vide/vide__energ_pat/0306_euro.px/table/tableViewLayout2/?rxid=9777f82b-9f68-475c-9a33-a05b0175b0b5